Житло за хмарами: скільки коштують апартаменти в хмарочосах «Москва-Сіті»


Опубликованно 07.12.2017 04:26

Житло за хмарами: скільки коштують апартаменти в хмарочосах «Москва-Сіті»

Серед покупців дорогого житла зростає популярність на апартаменти в хмарочосах ділового центру «Москва-Сіті». Ріелтори відносять цей склався субринок житла до класу преміум — проміжного формату між бізнес-класом і елітною нерухомістю.

У жовтні 2017 року половина всіх угод з преміальним житлом у столиці була укладена в Сіті, розповіли «РБК-Нерухомості» в міжнародному агентстві нерухомості Savills. «Цей показник є рекордними і безпрецедентним: такого не було ніколи раніше. Сьогодні можна сміливо говорити про те, що апартаменти в «Москва-Сіті» стали такими ж популярними серед покупців дорогого житла, як і центр столиці», — розповів керуючий партнер Savills у Росії Дмитро Халін.

Сьогодні у продажу на первинному ринку (тобто від забудовників) знаходиться близько 85 тис. кв. м квартир хмарочосах «Москва-Сіті», що, за даними міжнародної консалтингової компанії Colliers International, становить близько 30% від загальної пропозиції на столичному ринку преміум-класу.

Первинні продажі йдуть в баштах Neva Towers, ОКО, «IQ-квартал», «Меркурій Сіті Тауер» і «Федерація». Пропозиції щодо переуступки від власників доступно в баштах «Місто Столиць», ОКО, «Федерація», «Меркурій» і «Імперія». Ціни на квартири від забудовників і власників однакові і складають 500-550 тис. руб. за 1 кв. м, розповіли в Colliers International.

Самі бюджетні преміальні апартаменти продаються в Neva Towers і «IQ-кварталі». Бюджет покупки житла в цих будинках починається від 21,7 млн і 18,2 млн відповідно. У самій найвищому хмарочосі в Європі — «Вежі Федерація» — ціни вище: середня вартість «квадрата» житла тут становить 680 тис. руб. за 1 кв. м, а бюджет покупки найдорожчих апартаментів перевищує 0,5 млрд руб.

Всі побудовані вежі «Москва-Сіті» сьогодні заселені на 40-50%, розповіли ріелтори. Порожні апартаменти або перебувають у продажу, або купувалися в інвестиційних цілях.

Кількістю інвестиційних угод «Москва-Сіті» відрізняється від традиційної міської елітної нерухомості. «Багато хто, розуміючи, що в силу площі цього ділового району пропозиція тут в принципі не безмежне, розглядають Сіті як окрему інвестиційну тему і готові вкладати кошти в сучасні хмарочоси», — зазначає Дмитро Халін.

Близько 20% угод з апартаментами в «Москва-Сіті», за оцінкою Colliers International, укладаються юридичними особами в інвестиційних цілях. «Значна частка фізичних осіб, що купили або планують покупку нерухомості в діловому центрі, представлена жителями регіонів, зацікавлених у купівлі житла в безпосередній близькості від центру ділової активності столиці», — говорить директор департаменту житлової нерухомості Colliers International Катерина Фонарьова. Сіті активно цікавляться ліванські, китайські, малайзійський інвестори — запити на покупку від цілого поверхи і більше, додає директор департаменту моніторингу ринку та оцінки Savills в Росії Анатолій Довгань.

Для багатьох покупців апартаменти в «Москва-Сіті» — це не перша покупка. «На старті продажів декількох веж один покупець нерідко набував по кілька лотів — в основному для подальшого перепродажу. Зараз купують по кілька квартир для здачі в оренду. При цьому в баштах, де ще є залишок нерозпроданих квартир, введення в експлуатацію пройшов порівняно недавно, тому багато покупців ще не встигли заїхати», — говорить Анатолій Довгань.

За даними ріелторів, опитаних редакцією «РБК-Нерухомості», останні 2,5 року лідером продажів серед хмарочосів «Москва-Сіті» є Neva Towers — єдиний житловий хмарочос у діловому центрі. Всі інші — багатофункціональні комплекси, що поєднують різні складові: офіси, торгівлю і житло. За даними Savills, на Neva Towers припадає не менше 40% всіх продажів в Сіті. А за підсумками вересня кількість угод, укладених у проекті, склало майже 50% від загального числа транзакцій, що мали місце на преміальному ринку ЦАО Москви без урахування Сіті, уточнює Дмитро Халін.

Ріелтори відзначають активний інтерес до оренди квартир в Сіті і в районі Пресні в цілому, в тому числі з боку експатів. «Причин того чимало — це і відмінна транспортна доступність, розвинена інфраструктура, близькість до місця роботи. Останнім часом район Червоної Пресні все частіше стає ціновим лідером ринку елітної оренди Москви, випереджаючи традиційного лідера всіх останніх років район Арбат — Кропоткінська. Ставки, що пропонуються власниками, сьогодні доходять до 5 млн руб. за об'єкт в місяць. Ще кілька років тому таке в цьому районі було немислимо», — говорить Дмитро Халін. На зростання попиту на апартаменти в оренду також вплинуть відкриття нових офісів і переїзд державних установ в Сіті.Категория: Недвижимость