Уряд затвердив план скасування пайового будівництва


Опубликованно 12.02.2018 00:52

Уряд затвердив план скасування пайового будівництва

Глава уряду Росії Дмитро Медведєв затвердив план поетапного переходу від часткового до проектного фінансування житлового будівництва. Про це розповів глава Мінбуду Михайло Мень, повідомляє міністерство у прес-релізі, що надійшов у редакцію.

План, розроблений Мінбудом спільно з Мінфіном, Центробанком і АІЖК, включає цільову модель фінансування і передбачає три етапи реалізації, розповів міністр. За його словами, в плані наведено перелік законів і підзаконних актів, необхідних для поступового зміни способів залучення коштів громадян для пайового будівництва і впровадження механізмів проектного фінансування через уповноважені банки.

Результатом реалізації плану має стати включення у відносини між забудовником та учасником дольової будівництва третьої сторони — банку. Учасники пайового будівництва будуть перераховувати кошти на спеціальні рахунки в банки або рахунку ескроу, а банки — фінансувати будівництво будинків, в тому числі і за рахунок отриманих від громадян грошей, йдеться в повідомленні.

У першому кварталі 2018 року мають бути підготовлені відповідні поправки в законодавство про пайове будівництво та пов'язані з ним норми. Зміни, зокрема, торкнуться законів про реєстрацію нерухомості, про страхування вкладів фізосіб, про банкрутство і Податкового кодексу, випливає з прес-релізу.

До кінця наступного року передбачається розглянути можливість зміни нормативних актів Центробанку для зміни підходів до кредитування забудовників. Крім того, планується розробити механізм гарантування, що передбачає надання поручительства або видачу незалежної гарантії єдиним інститутом розвитку в житловій сфері, уточнюється в повідомленні Мінбуду.

Дорожня карта щодо переходу від дольової будівництва до проектного фінансування не передбачає радикальних рішень, а на першому етапі можливість переходу на таку модель будівництва буде здійснюватися за бажанням забудовника, пояснюється в прес-релізі.

На початку листопада президент Росії Володимир Путін доручив розробити заходи щодо поетапного заміщення протягом трьох років пайового будівництва банківським кредитуванням й іншими джерелами фінансування, мінімізують ризик громадян. Напередодні прем'єр-міністр Дмитро Медведєв підтримав відмову від дольової будівництва, назвавши цей механізм «спадщиною недорозвиненого житлового ринку».

На сьогоднішній день в реєстри постраждалих учасників пайового будівництва включені 36,6 тис. росіян. За даними Мінбуду, більше всього постраждалих інвесторів зазначено в Краснодарському краї — там до реєстру занесено 6,4 тис. осіб. У Москві нарахували 4 тис. ошуканих пайовиків, у Самарській області — 3,5 тис., у Свердловській — 4,1 тис.Категория: Недвижимость