В жовтні в Москві зросла кількість угод купівлі-продажу квартир


Опубликованно 13.02.2018 00:57

В жовтні в Москві зросла кількість угод купівлі-продажу квартир

Управління Росреестра по Москві зареєструвало 11,4 тис. угод купівлі-продажу житла в жовтні 2017 року. За аналогічний період минулого року було зареєстровано 8,1 тис. угод. Про це йдеться в прес-релізі Росреестра, що надійшов у редакцію.

Зростання кількості угод купівлі-продажу житла експерти пояснюють декількома факторами: пожвавленням ринку, стабілізацією економіки, накопиченням відкладеного попиту, а також зниженням терміну реєстрації. З 1 січня 2017 року, згідно з Федеральним законом № 218-ФЗ «ПРО державну реєстрацію нерухомості» процедура державної реєстрації прав на нерухомість не перевищує семи робочих днів, говориться в повідомленні.

Основні зміни відбулися на первинному ринку. В жовтні в Москві уклали 5,2 тис. договорів участі в пайовому будівництві (ДДУ). Аналогічний показник за жовтень 2016 року — 3,3 тис. Таким чином, кількість угод на первинному ринку виявилося більше, ніж рік тому, на 55%.

При цьому кількість угод по іпотеці зросло у порівнянні з жовтнем 2016 року на 49%: за другий місяць осені в столиці зареєстровано 5,1 тис. таких угод, рік тому — 3,4 тис., йдеться в релізі.

Весь ріст первинного ринку в Москві забезпечила іпотека: за рік значно збільшилася доступність отримання кредитів на ринку новобудов, відзначають в Росреестре.

Раніше повідомлялося, що в столиці різко зросла частка угод з недорогими квартирами на вторинному ринку. Кількість угод купівлі-продажу з бюджетом до 6 млн руб. у вересні побила рекорд і склала 38%. Попередній рекорд був зафіксований чотири роки тому — 25% від загального числа угод.Категория: Недвижимость