Путін назвав передумови для зниження іпотечних ставок


Опубликованно 14.02.2018 03:10

Путін назвав передумови для зниження іпотечних ставок

У зв'язку з низьким рівнем інфляції в Росії є передумови для зниження середньої ставки по іпотеці і ключової ставки Центробанку. З такою заявою виступив президент Росії Володимир Путін, повідомляє «РІА Нерухомість».

Іпотечні ставки знижуються постійно, підкреслив президент. «Ось тоді, коли ви брали (квартиру), скільки було, 13%? Тоді в середньому ставка була, напевно, 15% або навіть більше», — сказав президент робочого Уфімського машинобудівного виробничого об'єднання, який поцікавився у нього про можливості зниження іпотечних ставок.

Середня ставка по країні в кінці 2017 року була вже менше 10%, а в Башкирії — 9,5–9,7%, підкреслив президент. «Звичайно, ми повинні будемо йти вниз, нижче. І чому? І така можливість є, тому що низька інфляція», — пояснив Путін.

Такий показник відбивається і на ключової ставки Центробанку, зазначив глава держави. «У нас рекордно низька інфляція, і це дає можливість знижувати Центрального банку ключову, і за нею всі інші опускаються ставки», — уточнив президент.

Банк Росії в січні цього року відзвітував про рекорди на ринку іпотеки. В листопаді іпотечні ставки досягли історичного мінімуму в 9,80%, а видача житлових кредитів — 232,6 млрд руб.Категория: Недвижимость