Мінбуд розробив правила розрахунку тарифу за житлові послуги


Опубликованно 14.03.2018 01:10

Мінбуд розробив правила розрахунку тарифу за житлові послуги

Мінбуд Росії розробив правила визначення плати за утримання житлового приміщення, а також його граничного значення. Документ опублікований на офіційному порталі правової інформації.

Розроблена методика, на думку авторів законопроекту, дозволить ввести обмеження зростання плати за обов'язкові житлові послуги за аналогією з підходом, чинним щодо комунальних послуг. В даний час ставки за дані послуги стверджують муніципалітети без методики і єдності підходу, при цьому змінюватися вони можуть також без об'єктивних причин з невизначеною частотою.

Передбачається, що для зростання житлових послуг також буде визначено граничний індекс, щоб уникнути стихійного зростання, як було можливо до цих пір, пояснюється в прес-релізі Мінбуду. Також муніципалітети зможуть встановлювати порядок регулювання плати за житлове приміщення у разі, якщо власники не вибрали спосіб управління своїм будинком або на зборах самостійно не встановили розмір плати за утримання житла.

Законопроектом вводиться методика розрахунку тарифу, виходячи з середньої вартості надання послуг — утримання, ремонту та управління житлом. В тому числі при розрахунку граничного розміру плати за житлові послуги повинні враховуватися витрати на експлуатацію машин і техніки, необхідної для утримання житла (трактор, снігоприбиральна техніка і так далі), і оплата праці, що розраховується згідно з Трудовим кодексом, наголошується в повідомленні Мінбуду.Категория: Недвижимость