Для уколів створили безболісні голки


Опубликованно 26.03.2018 02:20

Для уколів створили безболісні голки

З новим методом ліки будуть вводитися раніше в тіло через ін'єкцію, але микроиглами, які пацієнт не відчує. Голки настільки тонкі, що під шкірою вони ламаються і розчиняються, поступово випускаючи в організм призначений речовина. Хоча система працює не для кожного виду ліків, тонкі голки можуть доставляти ті речовини, які складаються з малих молекул.

Стаття про дослідження опублікована в журналі ChemRxiv, де пояснюється, що голки створені за допомогою 3D-друку і полилактида, розкладається термопластичного матеріалу. Щоб досягти иглоподобной форми, голки після друку хімічно протруюють. Вчені змогли створити мікроголки з наконечником всього з 1 мікрометр, а також ще кілька різновидів подібних інструментів з довжиною в 400-600 мікрометрів. Для порівняння ширина людського еритроцита — близько п'яти мікрометрів.

Звичайно, всі ми знаємо про стандартних підшкірних голках, але вони можуть бути досить болючими, а також залишати потворні синці, якщо укол поставлене неправильно. Нові мікроголки вирішують всі ці проблеми одночасно: вони не тільки роблять ін'єкції безболісними, але і ставити такі уколи може кожен. При цьому голки не відправляються в сміття, а повністю розчиняються, вирішуючи ще й проблему з відходами.

Є один нюанс: звичайні голки дешеві, тоді як для мікроголок потрібно дороге обладнання для фотолітографії. Тим не менш, результати надихають. Отримані голки протестували на парапленке і свинячий шкірі і вони спокійно і проткнули шкіру, і розчинилися у відповідності з планом.



Категория: Новости