Введення торгових площ у Москві досяг десятирічного мінімуму


Опубликованно 15.05.2018 03:50

Введення торгових площ у Москві досяг десятирічного мінімуму

За підсумками 2017 року на столичний ринок торговельної нерухомості вийшло п'ять об'єктів загальною орендопридатною площею 199 тис. кв. м, що стало найнижчим показником введення якісних торгових площ за останні десять років. Про це йдеться в дослідженні міжнародної консалтингової компанії Knight Frank, яка надійшла в редакцію.

Москва не є лідером з забезпеченості жителів торговими площами серед міст-мільйонників. Столиця посідає четверте місце з показником 501,6 тис. кв. м на 1 тис. жителів, пропустивши вперед Санкт-Петербург (529 тис. кв. м на 1 тис. жителів), Єкатеринбург (582 тис. кв. м на 1 тис. жителів) і Самару (696 тис. кв. м на 1 тис. жителів), зазначено в матеріалах аналітиків.

Згідно з планами девелоперів, в 2018 році в Москві введуть близько 324 тис. кв. м торговельних площ. Найбільш значущі об'єкти — торговий центр «Острів мрії» (80 тис. кв. м), проект редевелопмента ТЦ «Капітолій» на Каширському шосе (71 тис. кв. м), друга черга ТЦ «Південний» (20 тис. кв. м), «ВТБ Арена парк» (17 тис. кв. м) і ТЦ «Галеон» (14 тис. кв. м), повідомляють експерти.

Обсяг площ, не зайнятих орендарями, в нових торговельних центрах за підсумками 2017 року склав 26%, а загальна вакансія на ринку — 8,5% (порівняно з 2015 роком цей показник знизився на 4,6%). У зв'язку з різким скороченням обсягів нового будівництва зростає поглинання вільних площ у діючих проектах, говориться в огляді.

Обсяг введення торгових площ в минулому році знизився і в цілому по країні. Раніше експерти міжнародної консалтингової компанії Cushman & Wakefield повідомляли, що Росія перемістилася з першої на другу сходинку європейського рейтингу за обсягом введених в експлуатацію площ у торгових центрах. Тепер у рейтингу лідирує Туреччина, де тільки в першому півріччі 2017 року побудовано близько 550 тис. кв. м торговельних площ.Категория: Недвижимость