Першого поверху Будинку Наркомфіну повернули первісний вигляд


Опубликованно 16.05.2018 03:25

Першого поверху Будинку Наркомфіну повернули первісний вигляд

Реставратори знесли зайві перегородки, повернувши первісний вигляд першого поверху Будинку Наркомфіну. За проектом архітектора Мойсея Гінзбурга бетонні колони в три ряди, на яких стоїть будинок, були відкриті. Про це повідомляється в прес-релізі департаменту містобудівної політики Москви.

За рік реставрації у будинку-пам'ятці конструктивізму на Новінському бульварі, 25, корп. 1, проведені протиаварійні роботи, гидроизолирована дах житлового та комунального корпусів, всередині видалені пізні перегородки, в будинку монтується система вентиляції, відзначається в публікації.

Завершити ремонтно-реставраційні роботи влади планують в 2019 році. Передбачений Проектом демонтаж усіх надбудов і прибудов до історичного об'єму будівлі, відновлення первісної об'ємно-планувальної структури інтер'єрів. Також передбачається провести реставрацію зовнішніх стін і експлуатованих покрівель.

Після закінчення реставраційних робіт комунальний корпус, в якому до кінця 30-х років розташовувалася їдальня для мешканців будинку, знайде свою історичну функцію, квартири та кімнати житлового корпусу знову стануть житловими, а експлуатовані покрівлі будуть використовуватися як оглядові майданчики, наголошується в прес-релізі.

Будинок Наркомфіну — один з найвідоміших московських пам'ятників радянського конструктивізму. Будинок-комуну за проектом архітекторів Мойсея Гінзбурга та Ігнатія Мілініса будували з 1928 по 1930 рік для працівників Народного комісаріату фінансів СРСР. Проект курирував особисто нарком Микола Мілютін, для якого на даху будівлі побудували перший у світі пентхаус. Самі автори називали свою споруду будинком перехідного типу, що відображає перехід від традиційного життєвого укладу до нового, обобществленному побуті.

Будинок Наркомфіну після рестраврации

Фото: «Гінзбург Архітектс»Категория: Недвижимость