Google створив тривимірні скани архітектурних пам'яток світу


Опубликованно 16.05.2018 03:25

Google створив тривимірні скани архітектурних пам'яток світу

Google в рамках свого постійного проекту Arts&Culture («Мистецтво і культура») випустив колекцію тривимірних сканів знакових пам'яток архітектурної спадщини, повідомляє BBC.

Випуск приурочений до Міжнародного дня пам'яток та історичних місць, заснованому ЮНЕСКО в 1984 році. У колекцію, що отримала назву Open Heritage («Відкрите спадщина»), увійшло понад 25 віртуальних 3D-моделей історичних будівель і споруд із США, Сирії, Перу, Франції, Італії, Греції, Вірменії, Великобританії, Панами, Кабо-Верде і Мексики. На сайті проекту можна детально розглянути об'єкти зсередини та зовні, в тому числі ті місця, які закриті для відвідування наживо. Також можна вивчити їх історію і дізнатися про хід вивчення і сканування.

Для створення моделей Google співпрацював з компанією CyArk (скорочено від Cyber Ark — «цифровий ковчег»), повідомив ВВС. Компанія протягом 15 років вивчала і оцифровывала пам'ятники і історичні споруди з допомогою лазерів і літаючих дронов, зазначено в публікації.

Google пропонує використовувати Open Heritage в освітніх цілях — наприклад, для проведення віртуальних екскурсій або створення студентських робіт. «Нам щиро цікаво дізнатися, як ці дані використовують для навчання і збереження спадщини по всьому світу, що з нею зроблять вчителі та студенти», — зазначив цифровий археолог з Google Arts&Culture Чанс Коунер.

Також 3D-моделі застосовуються для збереження історичної спадщини: за сканам CyArk зараз відновлюються архітектурні пам'ятки в стародавньому місті Паган, пошкоджені землетрусом в 2016 році, розповів BBC.Категория: Недвижимость