Витрати на опалення і вентиляцію будинків скоротяться з 6 квітня


Опубликованно 17.05.2018 00:40

Витрати на опалення і вентиляцію будинків скоротяться з 6 квітня

З 6 квітня 2018 року набирають чинності затверджені Міністерством будівництва Росії вимоги до енергоефективності багатоквартирних будинків, повідомляє «Российская газета».

Згідно з наказом російського Мінбуду, обсяг тепла, необхідний для опалення нових споруджуваних будинків і будівель, має знизитися з 1 липня 2018 року на 20%, з 1 січня 2023 року — на 40%, з 1 січня 2028 року — на 50%.

Необхідною вимогою стане приготування гарячої води безпосередньо в будинку, повідомила «Російська газета». Також стане можливим встановлення системи для регулювання подачі води в залежності від погоди. Крім того, з 2018 року стане можливим надання фінансування на капітальний ремонт багатоквартирних будинках, якщо капремонт призведе до покращення енергоефективності будівлі, зазначило видання.

Нові норми обов'язкові для збудованих, реконструйованих та капітально відремонтованих будинків, що вводяться в експлуатацію, зазначено в публікації. «Затверджені вимоги енергоефективності при будівництві будівель і житлових будинків будуть активно сприяти розробці нових технічних рішень, появи нових видів матеріалів, обладнання, «розумних» технологій в будівництві», — навела газета слова заступника міністра будівництва і ЖКГ Росії Андрія Чибіси.

Також у квітні набуде чинності закон, який дозволяє мешканцям укладати прямі договори про постачання комунальних послуг з ресурсопостачальними організаціями в обхід керуючих компаній. Держдума прийняла відповідний законопроект у третьому читанні в кінці березня.Категория: Недвижимость