Альфа-Банк отримає за борги великий офісний центр у Москві


Опубликованно 11.07.2018 01:40

Альфа-Банк отримає за борги великий офісний центр у Москві

Офісний центр «Авион», розташований поруч зі станцією метро «Аеропорт» у Москві, перейде за борги Альфа-Банку. Про це повідомляють «Ведомости» з посиланням на свої джерела.

Будівництвом об'єкта займалася компанія Horus Capital Сергія Гордєєва (голови ГК «ПІК»). Пізніше портфель компанії цілком купила структура Бориса Мінця, створив на його основі O1 Properties. У 2015 році було оголошено, що «Авион» продано за $1 кіпрської компанії Dilomana Ltd, проте джерела «Ведомостей» стверджують, що бізнес-центр продовжувала контролювати компанія, афільована з O1 Group. Представники O1 Group і O1 Properties розповіли виданню, що об'єкт був проданий фізичним особам, компанія Мінця продовжувала керувати бізнес-центром, але договір на управління закінчився в першому кварталі цього року.

У фінансовому звіті O1 Properties за 2014 рік зазначено, що «Авион» був закладений в Альфа-Банку за кредитом в $63 млн, погасити його компанія повинна була в 2022 році, відзначає газета. Ринкова ціна бізнес-центру нижче вартості боргу, і банк міг вимагати додаткового забезпечення кредиту. У зв'язку з цим об'єкт простіше було передати кредиторові, розповіли «Відомостям» джерела. Опитані виданням експерти оцінюють «Авион» у 2,5–3 млрд рублів (близько $40-47 млн за курсом ЦБ).

«Авион» — офісний центр класу В на Ленінградському проспекті, 47. Його площа становить 19 тис. кв. м, з них 17,5 тис. кв. м — офісна частина.

У кінці травня нинішнього року стало відомо, що Борис Мінц і його сім'я переїхала в Лондон, причиною цього стала напружена ситуація з бізнесом. У листопаді 2017 року деякі активи бізнесмена були заарештовані за позовом банку «ФК Відкриття». Потім повідомлялося, що контроль над самою O1 Properties перейде кіпрської компанії Riverstretch Trading & Investments (її пов'язують з «Роснефтью» і ГК «Регіон») в рахунок боргу у розмірі 25 млрд руб. Альфа-Банк є власником великої кількості комерційної нерухомості, яка перейшла йому в рахунок боргів. Для управління цими активами була створена дочірня структура банку «Альта Плюс». За даними «Ведомостей», вона володіє більш ніж 400 тис. кв. м торгових, офісних і складських площ та близько 500 га землі.Категория: Недвижимость