Ілон Маск створив підводний човен з труби від ракети


Опубликованно 06.08.2018 01:30

Ілон Маск створив підводний човен з труби від ракети

Ілон Маск опублікував відео випробувань невеликий підводного човна. Корпус розрахованої на одну людину міні-субмарини зроблений з легкої труби, яка використовується для перекачування рідкого кисню в ракети Falcon: під водою її легко зможуть пересувати два дайвера. Передбачається, що підводний човен будуть використовувати для порятунку дітей, зниклих в тайському печерному комплексі Тхам Луанг Нанг Нон 23 червня. Випробування пройшли в басейні однієї з шкіл Лос-Анджелеса, повідомляється у твіттері Маска.

Зниклу в кінці червня тайську юнацьку футбольну команду і їх тренера виявили в одній з кімнат печерного комплексу Тхам Луанг Нанг Нон, у північній частині країни тиждень тому. Через дощі в Таїланді рятувальні операції сильно ускладнені: печеру і шлях до неї в будь-який момент може затопити. До евакуації дітей, крім тайських рятувальних служб, підключили також дайверів з Великобританії, США і Китаю.

Третього липня користувач твіттера під ніком MabzMagz поцікавився у керівника SpaceX і Tesla Ілона Маска, як він може допомогти. Маск, який висловив упевненість в тому, що тайський уряд контролює ситуацію, все ж запропонував кілька варіантів, серед яких — використання бурильних машин його компанії The Boring Company (у серпні вона отримала дозвіл на будівництво тунелю в Лос-Анджелесі) і відкачування води з печери з допомогою спеціального насоса. Шостого липня він надіслав в Тайланд інженерів SpaceX і The Boring Company, а на наступний день повідомив, що основний спосіб вирішення проблеми, який Маск може запропонувати на даний момент, — будівництво надмалої підводного човна.

За задумом Маска, для створення подібної міні-субмарини можна взяти легкі і міцні труби, що використовуються для перекачування рідкого кисню в ракети Falcon: човен повинна бути "досить легкою для перенесення двома дайверами" і "досить маленькою, щоб пролізти у вузькі щілини".

У неділю Маск опублікував декілька фотографій і відео випробувань своєї підводного човна: на них міні-субмарина плаває в басейні під управлінням дайверів. Підводний човен оснащеначетырьмя вступними коннекторами для підключення балонів зі стисненим повітрям у передній і задній частині, а отвинчивающаяся кришка герметизована ущільнювальним кільцем. Крім того, у верхній частині корпусу зроблено спеціальне «віконце» для спостереження за пасажиром човни. Діаметр корпусу міні-субмарини — 31 сантиметр, а її вага без пасажира — 40 кілограмів.

Випробувану міні-субмарину доставлять в Тайланд до вечора понеділка (за київським часом). За словами беруть участь в рятувальній операції дайверів, як повідомив Маск, підводний човен зможе подолати всі щілини в печері.

Крім того, Маск також уточнив, що з певними модифікаціями підводний човен можна буде використовувати в якості рятувального блоку при космічних перельотах.

Сучасні технології приходять на порятунок людей досить часто, а найбільше серед них відрізняються дрони. Приміром, у 2016 році німці представили проект мультикоптера, який шукає потопаючих і кидає їм рятувальні жилети, а китайці поручилибеспилотникам шукати загублених людей. За результатами звіту, представленого китайською компанією DJI в травні, за минулий рік дронам вдалося врятувати 65 осіб.Категория: Новости