Роботів навчили приємно обніматися


Опубликованно 07.08.2018 02:40

Роботів навчили приємно обніматися

Німецькі інженери навчили робота обніматися і з'ясували, які саме обійми найбільше подобаються людям. Виявилося, що люди воліють міцно обійматися з м'яким роботом, який відпускає їх відразу ж після того, як це зробили вони самі. Крім того, після обіймів люди значно вище оцінили ключові емоційні характеристики робота, такі як довіра і розуміння, порівняно з початковим очікуванням, розповідає IEEE Spectrum. Робота була представлена на конференції HRI 2018.

Люди часто сприймають роботів не як звичайний інструмент, а скоріше як живу істоту. З-за цього одна з головних завдань робототехніки полягає в доданні їм людських рис для імітації соціальної взаємодії між людьми. У цій області є два основних напрямки: створення апаратних засобів взаємодії, наприклад, шипів і мурашок для вираження емоцій, і вивчення реакції людей на поведінка і зовнішність роботів, приміром, ставлення людей до помилок роботів і їх особам.

Алексіс Блок (Alexis Block) і Катерина Кюхенбекер (Katherine Kuchenbecker) з Інституту інтелектуальних систем суспільства Макса Планка в своїй роботі поєднали обидва ці аспекти. Вони навчили робота обніматися і вивчили, як будова робота і його поведінка впливає на емоції людей. За основу вони взяли двурукого робота Willow Garage PR 2, якого часто використовують у подібних дослідницьких проектах (наприклад, нещодавно його навчили одягати людей).

Дослідження проводилося на 30 добровольцях, кожен з яких 12 раз обіймався з роботом. Під час перших трьох сеансів дослідники змінювали конфігурацію робота, додаючи йому м'які елементи з піни і тканини, а також підігрів. В наступні рази автори міняли поведінку робота: силу притиснення людину і час, через яке він розводить руки назад (відразу після обійми, одночасно з людиною або через кілька секунд після цього).

Дослідники порівняли сприйняття робота людьми до і після експерименту. З'ясувалося, що після обіймів добровольці оцінили всі емоційні характеристики, такі як довіра до робота і схвалення його присутності, вище, ніж до цього. Крім того, учасникам більше сподобалося, коли робот був м'яким, а наявність або відсутність підігрівання несильно вплинула на сприйняття. Також автори з'ясували, що людям трохи більше подобаються більш міцні обійми і обійми, при яких робот відпускає людину одночасно з ним або пізніше.

У минулому році представили робота, який дивиться ролики з людьми, потискують руки або дають п'ять, а потім вчиться робити те ж саме. Дослідження на добровольцях показало, що руху навченого таким чином робота були природніше, ніж у робота з запрограмованими вручну рухами.Категория: Новости