Верховний суд роз'яснив правила паркування у дворах


Опубликованно 10.08.2018 00:30

Верховний суд роз'яснив правила паркування у дворах

Верховний суд Росії уточнив, що власники житла в багатоквартирному будинку не можуть заборонити один одному паркуватися у дворі. Про це повідомляє «Российская газета».

Ділянка, на якій розташований багатоквартирний будинок, що знаходиться у спільній власності власників житла. Згідно Житлового кодексу Росії (ЖК РФ), власники житла в багатоквартирному будинку мають право вільно (у рамках закону) користуватися спільним майном, до якого відноситься і автостоянка на прибудинковій території. Також громадяни, відповідно до Цивільного кодексу (ГК РФ), мають право вільно перебувати на закритих для загального доступу земельних ділянках, пояснив ВС.

Приводом для коментаря ВС стало рішення зборів автовласників в одному з багатоквартирних будинків. Члени зборів позбавили мешканку будинку права залишати автомобіль на прибудинковій парковці зі шлагбаумом. При цьому вони повернули громадянці початковий внесок за право користування парковкою.

Оскільки право вільно користуватися общедомовым майном неотчуждаемо, Верховний суд визнав таке рішення незаконним. Крім того, ВС включив цю справу огляд судової практики, і тепер всі суди при розборі таких випадків повинні орієнтуватися на рішення вищої інстанції, сказано в публікації.

Тим не менш ряд органів самоврядування житлово-будівельного кооперативу (ЖБК), зазначений у ЖК РФ, може обмежити доступ власників житла до користування общедомовым майном, йдеться в законі. Це загальні збори членів ЖБК, правління та голова правління ЖБК, а також конференція мешканців, якщо число учасників загальних зборів більше 50 осіб, окремо пояснюється в матеріалах ВС. Збори автовласників не має такого права, роз'яснив Верховний суд.Категория: Недвижимость