День в історії: Запис людського голосу і народження WWF


Опубликованно 15.09.2018 00:22

День в історії: Запис людського голосу і народження WWF

День народження Карла Цейса

У 1816 році народився Карл Цейс, німецький механік і підприємець, засновник фабрики оптичних приладів Carl Zeiss.

Цейс вніс істотний внесок у виготовлення лінз. Його досягнення в цій галузі використовуються донині. Заснований ним у 1840 році у Веймарі (Німеччина) завод згодом став одним з найбільш відомих і великих виробників оптики. На фабриці в Єні Цейс розробив лінзи, які лягли в основу популярної оптики Zeiss. Спочатку продукція заводу використовувалася у виробництві мікроскопів, а після винаходу фотокамери компанія почала виробляти і знамениті високоякісні об'єктиви. Створені Цейсом об'єктиви мали дуже велику апертуру, що дозволяло отримувати більш якісні зображення.

Перша в світі запис людського голосу

У 1888 році на відкритті промислової виставки в Торонто проведена перша в світі запис людського голосу.

Запис зробили на фонограф Едісона. Принцип дії фонографа базувався на передачу звукових коливань голосу на поверхню обертового циліндра, покритого олов'яної фольгою. Коливання наносилися вістря сталевої голки, один кінець якої був з'єднаний зі сталевою мембраною, що уловлює звуки. Циліндр необхідно було обертати вручну з частотою один оберт за секунду.

День народження WWF

11 вересня свій День народження відзначає Всесвітній фонд дикої природи (WWF). На сьогоднішній день це найбільша в світі міжнародна неурядова природоохоронна організація, зусилля якої спрямовані на рішення найбільш актуальних природоохоронних проблем у всіх куточках світу. Фонд об'єднує 28 національних організацій та асоційованих членів у всьому світі, а також близько 5 мільйонів індивідуальних членів. У це важко повірити, але створення такої масштабної організації в 1961 році виявилося подією майже непомітним. Фонд дикої природи, метою якого було проголошено збереження життя на землі, виник в невеликому швейцарському містечку Морзі, де знаходиться штаб Міжнародного союзу охорони природи. Цікаво, що навіть самі засновники WWF – Люк Хоффман, Пітер Скотт і Гай Монфор – не здогадувалися, у що виллється їх затія.

Нагадаємо, днем раніше ми згадували запуск колайдера і відкриття унікальності ДНК.Категория: Новости