Нові правила для дачників: як будувати, щоб не знесли


Опубликованно 15.09.2018 03:31

Нові правила для дачників: як будувати, щоб не знесли

У Росії прийнято низку законів, які регулюють правила забудови на приватних землях. Наприклад, порядок погодження дач і котеджів, а також визнання будівель самобудами та умови їх легалізації. Також документами вводяться визначення індивідуального житлового будови і вимоги до їх максимальним параметрами.

Редакція «РБК-Нерухомості» розповідає, що тепер можна будувати на дачних ділянках, щоб в майбутньому не знесли будинок, як узгодити забудову і які будівлі не визнають самобудами.

Що таке ІЖС

Законом визначається поняття індивідуального житлового будови. Це окремо розташована будівля, що складається з окремих приміщень або блоків (під'їздів), яке можна побудувати на землях для індивідуального житлового будівництва та на садових ділянках. Будинок повинен бути призначений «для задоволення громадянами побутових та інших потреб, пов'язаних з їх проживанням».

Який будинок можна побудувати

За законом, який набирає чинності з 1 січня 2019 року, на садових ділянках і землі для індивідуального житлового будівництва можна побудувати будинок, висота якого не повинна перевищувати 20 м, а поверховість — не більше трьох наземних. Максимальна площа житлового або садового будинку не обмежується, але для будинків площею до 500 кв. м достатньо повідомити місцеву владу про плани його будівництва, а потім про його завершення. Якщо ж його площа перевищує 500 кв. м, то вже потрібно розробити та погодити проектну документацію, провести її експертизу і потім отримати дозвіл на введення в експлуатацію.

Новий закон про знесення самобуду

Іншим законом визначається поняття самовільного будівництва. Цей закон регламентує порядок знесення самовільних будівель, але він ліберальніший, так як тепер власникам будуть надані можливості для легалізації таких будинків. Головне — дотримуватися нормативи будівництва приватних будинків: вони не повинні заважати сусідам і розташовуватися на власній землі.

Як будувати, щоб не знесли

У законі описуються параметри будинку і вимоги до забудови ділянки. З цих визначень можна описати ідеальний будинок, який ніколи не знесуть за новими законами. Цей будинок побудований на землях ІЖС або на садовій ділянці, де допускається житлове будівництво. У власника є документи на ділянку, а будова зареєстровано належним чином до 1 вересня 2018 року. При будівництві дотримані всі необхідні норми (вказані вище), а сама будівля не заважає сусідам. Якщо на дату реєстрації власності на будинок він був побудований з дотриманням вимог по видаленню від охоронних зон, ліси та об'єктів інфраструктури та газопроводу, електромереж і т. д., а пізніше ці параметри змінилися, то такий будинок не можуть знести.

Що таке самовільне будівництво

Самовільною спорудою визнають будинок, побудований без прав на земельну ділянку. При цьому земельна ділянка повинен бути призначений для житлового будівництва. При будівництві власник порушив права сусіда, а будівля загрожує здоров'ю і життю інших громадян. Будинок побудований з порушенням містобудівних і архітектурних норм та без отримання відповідних дозволів. Знести приватне будова на власній ділянці тепер можуть лише за рішенням суду, а не за рішенням місцевої адміністрації.

Легалізація самовільного будівництва

Тепер знести, як раніше, будівля тільки тому, що ділянка не размежеван чи ні дозволу на будівництво, не зможуть. Якщо можна буде привести будівлю у відповідність з вимогами, то її потім легалізують. Наприклад, якщо будинок не вище трьох поверхів, то для легалізації досить демонтувати верхні поверхи. Самобуд не можна експлуатувати, а знести його доведеться за власний рахунок. На це буде дано максимум рік — все залежить від параметрів будови. Щоб привести будинок у відповідність з необхідними вимогами, суд може надати власнику строк від шести місяців до трьох років.

Дача: обтяження або актив? (Відео: Телеканал РБК)Категория: Недвижимость