Занадто дорого: Фахівці підрахували собівартість iPhone XS Max


Опубликованно 09.10.2018 01:30

Занадто дорого: Фахівці підрахували собівартість iPhone XS Max

Флагманський iPhone XS Max отримав не тільки топове залізо, але й рекордну ціну, подолавши торішню планку в $999, встановлену попередником. За новинку від Apple доведеться викласти від $1 099 до $1 499 — незалежно від модифікації, сума залишиться чотиризначною. Експерти ресурсу TechInsights вирішили підрахувати ціну компонентів нового смартфона від Apple і визначити, скільки насправді коштує «яблучний» гаджет.

Найбільш популярною версією флагмана стала модель з 256 ГБ вбудованої пам'яті. За підрахунками фахівців, виробництво одного такого апарату обходиться Apple в $443 - порівняно з минулорічним iPhone X, новинка фактично подорожчала всього на $50.

Найдорожчим компонентом iPhone XS Max фахівці TechInsights назвали OLED-дисплей, ціна якого на даний момент оцінюється у 80,5 доларів. Набір мікросхем, включаючи процесор Apple A12 Bionic, обходиться трохи дешевше — $72. На виробництво вбудованого накопичувача ємністю 256 ГБ потрібно $64, на скляний корпус — $58. Ще $44 доводиться витрачати на кожен комплект камер.

Варто взяти до уваги, що $443 необхідні лише для виробництва самого смартфона без урахування додаткових витрат. Розробка і адаптація нової версії iOS, логістика і, нарешті, реклама — все це теж вимагає вкладень, які TechInsights у своєму дослідженні не враховує. Але навіть з урахуванням всіх виробничих витрат Apple явно не залишається без прибутку. Компанія заробляє на продажу смартфонів більше, ніж усі інші гравці мобільного ринку, разом узяті.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що попит на iPhone XS виявився нижче запланованого.Категория: Новости