У Москві вдвічі зросла кількість квартир у продажі на етапі котловану


Опубликованно 07.11.2018 00:04

У Москві вдвічі зросла кількість квартир у продажі на етапі котловану

У липні — вересні 2018 року обсяг пропозиції новобудов масового сегмента в Москві на початковому етапі будівництва порівняно з попереднім кварталом виріс з 17% до 37%. Про це в прес-релізі повідомляють аналітики ріелторської компанії «Метриум».

Число квартир стандарт - і комфорт-класу, представлених у масових житлових комплексах на нульовому циклі будівельних робіт, у третьому кварталі зросла з 2,5 тис. до 5,4 тис. востаннє настільки висока концентрація пропозиції первинного житла на ранній стадії будівництва спостерігалася в Москві два роки тому. У другому кварталі 2016 року частка таких квартир сягала 39%. Потім цей показник послідовно знижувався, досягнувши дна в третьому кварталі 2017 року (12%), відзначають аналітики.

Настільки різке структурна зміна викликане реформою пайового будівництва. Забудовники прискорюють старт продажів в новобудовах, щоб встигнути реалізувати квартири до вступу в силу 1 липня 2019 року нових поправок в закон про дольщиках, пояснюють аналітики. За третій квартал 2018 року почалися продажі в 16 житлових комплексах. Все це суттєво вплинуло на структуру пропозиції масових новобудов Москви за їх рівнем готовності, випливає з прес-релізу.

Що потрібно знати про зриви термінів будівництва будинку: 8 фактів

Середній рівень вартості не знизився із-за того, що на ринку з'явилося більше квартир на нульовому циклі будівельних робіт, як цього можна було очікувати. Навпаки, середня ціна «квадрата» в нових ЖК за квартал виросла з 154,4 тис. до 157,7 тис. руб. (+2,2%), як і середня вартість квартири — з 9,3 млн до 9,6 млн руб. (3,6%), йдеться в повідомленні.Категория: Недвижимость