З інтернету приберуть інструкції з обману комунальних лічильників


Опубликованно 08.11.2018 00:46

З інтернету приберуть інструкції з обману комунальних лічильників

У Росії заборонять поширювати в інтернеті інформацію про способи та методи спотворення даних обліку споживання комунальних послуг. Відповідний законопроект внесений до Держдуми, повідомляє «Российская газета».

Мова йде про те, щоб ввести заборону на сайти, які надають докладні інструкції, як скрутити дані лічильників. Зараз заблокувати портали, які надають таку інформацію, можна тільки за рішенням суду, оскільки прямої заборони на їх поширення немає, йдеться в замітці.

Якщо лічильник не фіксує фактичне споживання газу, тепла, води та електрики, то утворюються комерційні втрати, які формують збитки ресурсопостачаючих компаній. В результаті постачальники ділять неврахований ресурс на всіх власників житла в багатоквартирному будинку, випливає з публікації.

У березні в російських багатоповерхівках почалася установка лічильників з захистом від «підкручування», а з 2019 року обов'язковій стане встановлення «розумних» приладів обліку з дистанційною передачею даних про споживанні.Категория: Недвижимость