Аналітики заявили про дворазове зростання попиту на елітне житло в Москві


Опубликованно 09.11.2018 00:30

Аналітики заявили про дворазове зростання попиту на елітне житло в Москві

У третьому кварталі 2018 року в столиці було продано 150 елітних квартир і апартаментів в елітних новобудовах, що в два рази перевищує показник 2017 року, коли було реалізовано 75 таких об'єктів. Про це повідомляють аналітики компанії «Метриум» у прес-релізі, що надійшов у редакцію.

Попит зріс практично в однаковій мірі як на квартири, так і на апартаменти елітного сегмента. Продаж квартир за рік зросли на 88%, а апартаментів — на 108%. Проте в третьому кварталі апартаментів було реалізовано більш ніж в два рази більше, ніж квартир: 106 проти 45 об'єктів, випливає з прес-релізу.

У преміум-класі динаміка продажів в цей період була не така яскрава, але теж вражає, відзначають експерти. З липня по вересень продано 724 преміальних квартир та квартир, що на 43% більше, ніж у третьому кварталі 2017 року, коли було реалізовано 508 таких об'єктів, відзначають аналітики.

Незважаючи на більш яскраву динаміку попиту на елітне житло, у натуральному вираженні преміальних квартир та квартир було продано майже в п'ять разів більше. Це пов'язано з тим, що в поданні клієнтської аудиторії високобюджетного житла географія розташування житлового комплексу тепер має більш широкі межі ніж раніше, коли на ринку були представлені тільки елітні новобудови, що знаходяться виключно в Центральному окрузі столиці, пояснюють експерти.

Незважаючи на зростання числа угод, середня вартість куплених елітних і преміальних квартир і апартаментів в основному знизилася. Середній бюджет покупки елітної квартири скоротився за рік з 110 млн до 101 млн руб., а елітних апартаментів — з 34 млн до 32 млн руб. В преміум-класі середня ціна придбаної квартири скоротилася з 35 до 32 млн руб. Середні апартаменти цього сегмента в третьому кварталі 2018 року покупці заплатили 16 млн руб., тоді як рік тому такий об'єкт обійшовся в 13 млн. руб., йдеться в повідомленні «Метриума».

У 2018 році російська столиця посіла 13-е місце в світі серед міст з найдорожчою нерухомістю. В середньому у столиці за $1 млн можна придбати 83 кв. м на ринку елітного житла.Категория: Недвижимость