Москва заробила на податках з орендних квартир 1 млрд рублів за півроку
Опубликованно 23.12.2017 00:14
Більше 1 млрд руб. податкових платежів принесли бюджету Москви легальні орендодавці житла в першому півріччі 2017 року. Про це повідомляє департамент економічної політики та розвитку міста в прес-релізі, що надійшов у редакцію.
Обсяг надходжень від здачі в оренду квартир за шість місяців цього року на 10% перевищив показник аналогічного періоду минулого року, пояснюється в повідомленні. Зростання доходів від легальної здачі квартир в оренду обумовлений тим, що у власників житла є можливість вибрати режим оподаткування: заплатити ПДФО або придбати патент.
З січня по червень в Москві було подано понад 21,5 тис. податкових декларацій та придбано майже 1,7 тис. патентів на здачу житла. Даний показник також щороку збільшується, уточнюється в прес-релізі.
У Москві понад 50% ринку здаються в оренду квартир стане легальним через два-три роки, у вересні заявив керівник департаменту економічної політики та розвитку столиці Володимир Єфімов. За його словами, число городян, легально здають в оренду житло з допомогою системи патентів, щорічно зростає на 20-30%.
У столиці існують три легальних способи здачі квартири в оренду. Перший спосіб — сплата податку як фізична особа. Головним мінусом сплати ПДФО є висока ставка — 13%. Для цього варіанту власнику необхідно укласти з орендарем договір найму житлового приміщення, скласти акт приймання квартири і документ, в якому буде фіксуватися факт щомісячної оплати. Орендодавець повинен подати до податкового органу декларацію за формою 3-НДФЛ, до якої слід додати договір з усіма додатками, а також документи, що підтверджують його право володіння і розпорядження квартирою.
Другий спосіб — зареєструватися як індивідуальний підприємець, що працює за спрощеною системою оподаткування. У цьому випадку податкова ставка складе 6%. Крім цього, індивідуальний підприємець повинен сплачувати щорічні страхові внески і зобов'язаний подавати податкову декларацію.
Ще один варіант — придбання патенту для здачі квартири. Власник квартири, який вирішив піти таким шляхом, також повинен зареєструватися в якості індивідуального підприємця і сплачувати страхові внески. Термін дії патенту становить від одного до 12 місяців, але в межах одного календарного року. Ніж термін патенту менше, тим він дешевше (для рівнозначних квартир). Вартість патенту залежить від площі квартири і її розташування в Москві.
Категория: Недвижимость