У Ярославлі надрукували житловий будинок на 3D-принтері


Опубликованно 27.12.2017 00:28

У Ярославлі надрукували житловий будинок на 3D-принтері

У Ярославлі завершилося будівництво надрукованого на 3D-принтері вдома, днями в ньому оселиться сім'я. Девелопером проекту виступає група компаній «АМТ-Спецавіа». Про це повідомляється на сайті фонду «Сколково».

Площа будинку складає 300 кв. м. Будівництво почалося в 2015 році. Будівля друкували по частинах (стіни будинку, декоративні елементи, вежу), везли на будмайданчик і збирали як конструктор, уточнюється в матеріалі.

Коробка була змонтована на фундаменті за один місяць — у грудні 2015 року. Влітку 2017-го завершені покрівельні роботи та проведено основний обсяг внутрішнього оздоблення. Будинок вже підключений до всіх інженерних комунікацій і готовий до заселення, йдеться у публікації.

Фасад будинку (Фото: фонд «Сколково»)

Фундамент і дах будинку будуються за традиційними технологіями, але друкувати стіни дешевше, ніж класти цеглу. «За нашими підрахунками, приблизно в 1,3–1,6 рази дешевше, за рахунок виключення людського фактора і автоматизації виробництва. В цілому це, може, й невелика економія на будівництві на сьогоднішній день, але вона є, і в перспективі, коли продуктивність обладнання буде значно вище, економія буде більше», — цитує «РИА Нерухомість» директора компанії «АМТ-Спецавіа».

Відео: «АМТ-Спецавіа» / Фонд «Сколково»

Особливістю представленого проекту є те, що це не презентаційне будова, про яких писали specavia.pro і говорили раніше, а саме житловий будинок, пояснюється в матеріалах девелопера. У будівлі буде жити звичайна ярославська сім'я, сказано в замітці.

У лютому цього року одноповерховий будинок площею 38 кв. м надрукували в місті Ступіно Московської області. Будівлю спорудили за допомогою 3D-принтера компанії Apis Cor, яку заснував російський інженер Микита Чен-юн-тай. Собівартість будівництва будинку під ключ виявилася 593,6 тис. руб., що еквівалентно 16 тис. руб. за 1 кв. м.



Категория: Недвижимость