Верховний суд роз'яснив правила передачі боргів за житловими кредитами


Опубликованно 01.01.2018 00:08

Верховний суд роз'яснив правила передачі боргів за житловими кредитами

У вівторок пленум Верховного суду Росії обговорив проект постанови, що роз'ясняє правила передачі боргів за позиками, в тому числі за житловим, від одного кредитора до іншого. Про це повідомляє «Российская газета».

При передачі займодателем прав на вимогу боргу за кредитом позичальник повинен отримати повідомлення від початкового кредитора, сказано в проекті постанови. У разі якщо повідомлення прийшло від нового кредитора, до отримання підтвердження з першого банку громадянин може не платити, пояснив Верховний суд.

Первісний кредитор не може поступитися новому більше прав, ніж має сам, підкреслив суд. Це означає, що новий банк не може вигадувати додаткові навантаження для свого боржника: на яких умовах людина брала кредит, такі і повинні дотримуватися, сказано в публікації «Російської газети».

Роз'яснення важливі не тільки для підприємців, але і для учасників пайового будівництва, наголосив суддя Верховного суду Росії Сергій Асташов. «Значна кількість громадян — власників квартир є цесіонаріями (новими кредиторами) з юридичної точки зору. Не секрет, що окремі забудовники укладають договори з громадянами не безпосередньо, а через афілійовані юридичні особи», — пояснив суддя.

Правила з переуступки прав на борг по кредиту поширюються також на заборгованість за ЖКП. У серпні стало відомо, що колекторські агентства отримали права на стягнення боргів за ЖКП з 200 тис. росіян на загальну суму в 20 млрд руб.



Категория: Недвижимость