Стратегічний консалтинг для компаній: як створити ідеальний офіс


Опубликованно 11.01.2018 00:08

Стратегічний консалтинг для компаній: як створити ідеальний офіс

Успіх бізнесу безпосередньо залежить від ефективності використання робочого простору компанії незалежно від її масштабів та спеціалізації. Оптимізувати витрати на оренду та обслуговування офісу, прорахувати витрати і потенційну вигоду, збільшити штат, підвищити продуктивність і рівень взаємодії між співробітниками — завдання, яке вирішують проекти оптимізації офісного простору (Workplace).

В останні роки в Росії попит на цю послугу зростає, стверджують експерти міжнародної консалтингової компанії в сфері нерухомості CBRE.

«Офіс — це простір, де ви будете вести бізнес, взаємодіяти зі своєю командою і клієнтами протягом тривалого часу. Людині в офісі повинно бути комфортно. Ваш офіс чи дійсно вам підходить? Відповідає вашим бізнес-цілей? Переїжджати чи залишатися? Стратегія оптимізації офісного простору дає відповідь на ці питання», — говорить керівник відділу внутрішньої обробки приміщень CBRE Павло Якимчук.

Фахівці CBRE продумують зони відпочинку (Фото: CBRE)

У США і Європі стратегія оптимізації офісного простору застосовується останні 20 років, зокрема, її використовують багато корпорації. У Росії ця практика вперше набула поширення з приходом на ринок великих транснаціональних корпорацій, особливо в останній криза, коли компанії прагнули або економити на оренді офісу, або підвищити ефективність офісної середовища, користуючись тим, що на ринку з'явилися вакантні приміщення за привабливою ставкою.

Місця для індивідуальних дзвінків (щоб не завантажувати переговорні) (Фото: CBRE)

Такий підхід зберігається і зараз, тому що, використовуючи цю стратегію, компанії можуть не тільки економити на оренді і обслуговуванні, але і залучати таланти, підвищувати продуктивність і вирішувати бізнес-задачі за рахунок правильно підібраного офісу з урахуванням потреб компанії і реалій ринку, зазначає Павло Якимчук.

Місце для переговорів (Фото: CBRE)

Фахівці з CBRE проводять аудит бізнес-процесів і допомагають підібрати найбільш вигідний варіант для забезпечення цілей бізнесу. Процес оптимізації виглядає так: спочатку всередині компанії-клієнта проводяться глибинні інтерв'ю, що виявляють потреби, проблеми і точки зростання, потім розробляється детальна стратегія і починається пошук офісу, який відповідає шляху розвитку конкретного бізнесу. При цьому враховуються не тільки перспективи зростання бізнесу, але і те, скільки чоловік компанія планує задіяти, розміри робочого місця і необхідної меблів для організації комфортного робочого простору.

Кава-поінт (Фото: CBRE)

Фахівці CBRE продумують зони відпочинку, місця для індивідуальних дзвінків (щоб не завантажувати переговорні), кава-поінти і інші важливі для комфортної роботи питання. В результаті офіс стає зручнішим і привабливішим, що дозволяє HR-відділів мотивувати найбільш перспективних співробітників.

Поріг входу на даний вид послуг найчастіше становить від 1 тис. кв. м, або приблизно 100 чоловік в компанії. «Економічний ефект від впровадження стратегії Workplace в довгостроковій перспективі може обчислюватися мільйонами. Правильний підхід до організації офісного простору вирішує не тільки задачу оптимального використання кожного квадратного метра і таким чином оптимізації витрат на оренду, але і забезпечує зростання задоволеності співробітників, дозволяє посилити бренд компанії як роботодавця і залучити нові таланти, таким чином забезпечуючи розвиток і зростання продуктивності бізнесу», — стверджує директор відділу по представленню інтересів орендарів CBRE Ірина Хорошилова.Категория: Недвижимость