Число коворкінг в Москві і Підмосков'ї зросла в два рази за рік
Опубликованно 16.01.2018 00:09
У Москві і Підмосков'ї в 2017 році було відкрито 66 коворкінг, що в 2,3 рази перевищує показник минулого року. Про це повідомляють аналітики міжнародної консалтингової компанії Colliers International в прес-релізі, що надійшов у редакцію.
Більшість коворкінг в цьому році відкривалося в центрі столиці, де сконцентрована ділова активність, відзначають аналітики. Також були відкриті коворкинги в Новій Москві (місто Троїцьк, селище Московський) і в найближчих передмістях — в Красногорську, Одинцове, Дубні, Королеві і Реутово. Всього в 2017 році відкрито 14 коворкінг за МКАД. В даний час в Москві і Підмосков'ї діє 116 коворкінг, уточнюється в прес-релізі.
На сьогоднішній день відомо про закриття близько 20 коворкінг в Москві і області. Близько 60% з них раніше знаходилися в різних районах ЦАО, решта — за межами центру, переважно в південних напрямках, з'ясували в Сolliers. Серед них до мережевих ставився тільки один, припинення роботи якого обумовлено закриттям всього мультифункціонального громадського простору. Основна причина закриття інших центрів — висока конкуренція коворкінг. Місця з непродуманим форматом при наявності більш якісного пропозиції швидко стають неефективними, відзначають аналітики.
Коворкингами, або громадськими офісами, називаються приміщення, в яких віддалені працівники орендують подобово або по місяцях місця за загальним столом, окремі столи або цілі офіси. Крім робочих зон, коворкинги включають переговорні, приміщення для проведення семінарів, спортивні зали і кафе. У Москві сконцентровано близько 60% коворкинговых станцій від усього пропозиції в країні, решта припадає на великі міста.
Категория: Недвижимость