Верховний суд роз'яснив норми розділу безкоштовної землі при розлученні


Опубликованно 26.01.2018 08:28

Верховний суд роз'яснив норми розділу безкоштовної землі при розлученні

Росіяни, що отримали від влади муніципалітетів безкоштовні ділянки, при розлученні повинні будуть ділити їх як спільно нажите майно. До такого висновку дійшов Верховний суд в ході розгляду позову мешканки Сахаліну, повідомляє «Российская газета».

Жінка звернулася в міський суд Сахаліну з позовом про розірвання шлюбу і вимагала поділити спільно нажите майно. У списку на розділ був трактор, снігохід, автомобіль, дві ділянки землі, два будинки — один невеликий, другий недобудований, відзначає видання. Міський суд розірвав шлюб, а ось з варіантом поділу майна, запропонованим позивачкою, не погодився. Суд поділив навпіл лише невеликий будинок, а в інших вимогах відмовив жінці. Обласний суд таке рішення своїх колег підтримав, пише «РГ».

Позивачка вирішила звернутися у Верховний суд, який з місцевими судами не погодився. З'ясувалося, що в 1984 році, через три місяці після весілля позивачки та відповідача, виконком сільської ради виділив молодому чоловікові на праві безстрокового користування ділянку землі для будівництва житлового будинку, уточнює газета. У 1990 році держкомісія прийняла в експлуатацію вже побудований будинок і записала новобудову на чоловіка. Пізніше ця ділянка розділили на два, і кожен отримав свій кадастровий номер, уточнюється в матеріалі.

Місцеві суди, відмовляючи ділити між колишнім подружжям землю, сказали, що за Сімейним кодексом ці ділянки не належать до спільного майна, так як ділянка відповідач отримав по безоплатній угоді», пояснює «РГ». Однак Верховний суд постановив, що земля, передана одному з подружжя місцевою владою, не може бути тільки його особистою власністю, йдеться в статті.

Верховний суд також нагадав, що спільним майном вважаються всі рухомі чи нерухомі речі, цінні папери, паї, вклади, частки в капіталі, які з'явилися у сім'ї під час шлюбу, незалежно від того, на кого вони оформлені і хто з них платив. Всі рішення місцевих судів були скасовані, а справу направлено на новий розгляд, уточнює видання.

В кінці листопада 2017 року у Росії запропонували змінити норми розділу майна при розлученні. На думку Громадської палати, коригування потребує механізм розділу бізнес-активів між подружжям.



Категория: Недвижимость