Яким буде стандартне житло в Росії: експерти обрали найкращі проекти
Опубликованно 11.02.2018 00:50
Журі відкритого міжнародного конкурсу на кращі архітектурні концепції стандартного житла та житлової забудови в Росії обрало 20 фіналістів (див. нижче). У шорт-лист, крім вітчизняних архітекторів, увійшли бюро з Нідерландів, Словенії, Колумбії, Італії та Бразилії.
Переможці конкурсу стануть відомі у квітні цього року. Передбачається, що перемогли концепції будуть занесені в єдиний реєстр типових проектів Мінбуду. «Тоді забудовники зможуть брати їх з документації, і залишиться тільки зробити прив'язку до місцевості. Другий варіант — побачивши на наших сайтах переможців, забудовники зможуть вийти безпосередньо або взяти ескізні рішення за основу», — пояснив глава Мінбуду Михайло Мень.
Конкурсанти розробляли концепції трьох типів забудови: малоповерхової среднеэтажной або центральної моделі міського середовища. Малоповерхова модель передбачає будівництво невеликих приватних будинків, таунхаусів і малоквартирних будинків від двох до чотирьох поверхів ближче до природи. За среднеэтажной моделі, будинки не вище семи поверхів, будуть зводитися в пішохідній доступності від торговельних, соціальних об'єктів та рекреаційних зон. Третя модель міського середовища — центральна — передбачає життя в самому центрі міської активності. Висотність будівель обмежена дев'ятьма поверхами для житлових секцій та 18 поверхами — для веж. При цьому в одному житловому кварталі рекомендується розміщувати не більше однієї башти.
Конкурс проводиться за дорученням голови уряду Росії Дмитра Медведєва. Організаторами виступили Мінбуд і АІЖК, оператором — КБ «Стрілка». В основу технічного завдання лягли стандарти комплексного розвитку територій, які в даний час розробляють АІЖК і КБ «Стрілка» за підтримки Міністерства будівництва і ЖКГ.
У журі конкурсу увійшли перший віце-прем'єр Росії Ігор Шувалов, глава Мінбуду Михайло Мень, гендиректор АИЖК Олександр Плутник, а також російські і закордонні експерти: архітектори Сергій Чобан, Жан-Поль Вігье, Рікардо Девеса, Джованна Карневале, Хелле Йуль, дослідник Харальд Мооль, начальник аналітичного відділу Уральської палати нерухомості Михайло Тхорів і гендиректор компанії «Брусниця. Проектування» Олена Єрьоменко.
?Модель забудови в центрах міський активності
Luis Eduardo Calder?n Garc?a (Колумбія)
Фото: Luis Eduardo Calder?n Garc?a
Sara Simoska (Македонія)
Фото: Sara Simoska
Bureau ARD (Росія)
Фото: Bureau ARD
DA Project (Росія)
Фото: DA Project
LLC Archi Fellows (Росія)
Фото: LLC Archi Fellows
Pole–Design (Росія)
Фото: Pole–Design
Bold–collective (Нідерланди)
Фото: Bold–collective
Середньоповерхова модель забудови поряд з об'єктами інфраструктури
Boustany, Suphasidh, Desfonds + A2OM (міжнародна команда)
Фото: Boustany, Suphasidh, Desfonds + A2OM
DO Architects (Литва)
Фото: DO Architects
2Portala (Росія)
Фото: 2Portala
Ad Hoc Architecture (Росія)
Фото: Ad Hoc Architecture
DNK Architectural group (Росія)
Фото: DNK Architectural group
LLC Escher (Росія)
Фото: LLC Escher
Plan_B (Росія)
Фото: Plan_B
Anarcitects Studio (Нідерланди)
Фото: Anarcitects Studio
Малоповерхова модель забудови
PPA Arquitetura (Бразилія)
Фото: PPA Arquitetura
TA.R.I-Architects (Італія)
Фото: TA.R.I-Architects
Akhmadullin Architects (Росія)
Фото: Akhmadullin Architects
Pioneer Project group (Росія)
Фото: Pioneer Project group
Grupo H d.o.o. (Словенія)
Фото: Grupo H d.o.o.
Категория: Недвижимость