Мінфін роз'яснив порядок обкладення податком споруд на дачних ділянках
Опубликованно 17.02.2018 00:33
Всі нежитлові будівлі, в тому числі літня кухня і баня, розташовані на земельній ділянці, наданій для ведення садівництва, визнаються господарськими будівлями та оподатковуються майновим податком. Про це повідомляє «Российская газета» з посиланням на Мінфін Росії.
У разі якщо людина одночасно є пенсіонером та інвалідом, то він зможе повністю не платити майновий податок за житловий будинок, причому будь-якої площі і будь-якого призначення (житлового чи нежитлового), а також за одну господарську споруду площею не більше 50 кв. м, які розташовані в садівничих товариствах, уточнюється в матеріалі.
У той же час належить дачникові лазня не буде ідентифікована в базах даних податкових органів як господарського будови, в зв'язку з чим відносно цього об'єкта може застосовуватися підвищена податкова ставка (0,5% замість 0,3%), пояснює газета. Тому для ідентифікації належить пільговику об'єкта нерухомості необхідно особисто звернутися в податковий орган з документом, що підтверджує вид цього об'єкта. Після чого податковий орган зробить перерахунок податку за зниженою податковою ставкою, йдеться в статті.
З 2018 року власники будинків в Підмосков'ї, чия нерухомість не була поставлена на кадастровий облік, зобов'язані платити подвоєний земельний податок. Ще однією законодавчою ініціативою на початку минулого року стало пропозицію збільшити вдвічі земельний податок для забудовників і фізосіб, які не освоюють власні земельні ділянки.
З 1 січня цього року в Росії набув чинності закон, що дозволяє росіянам реєструватися на дачах. Новий закон дозволяє власникам дач оформляти реєстрацію навіть у тому випадку, якщо будинок знаходиться за межами населеного пункту.
Категория: Недвижимость