Влада Москви заявили про неготовність ринку до проектного фінансування
Опубликованно 07.03.2018 02:55
Банківський сектор і забудовники не готові до переходу на проектне фінансування і ескроу-рахунки, які повинні прийти на зміну механізму часткового будівництва. Про це заявив заступник голови Москомстройинвеста Олександр Гончаров, повідомляє сайт столичного будкомплексу.
«Коли ми розмовляємо з банківським співтовариством та забудовниками, стає очевидним, що банківський сектор не готовий брати на себе фінансування і переходити на систему ескроу-рахунків, і не готовий брати невластиву для себе функцію контролю забудовників та дольової будівництва», — зазначив чиновник.
Систем ескроу-рахунків законодавчо була передбачена в 2014 році. Протягом трьох років банки і забудовники могли користуватися нею на добровільних засадах. «Але ця система залишилася ними незатребуваною. У підсумку за три роки в Москві нуль договорів з використанням ескроу-рахунків», — розповів Гончаров. За його словами, Центробанк і Мінбуд РФ прислухалися до учасників ринку і поступово пом'якшують позицію щодо ескроу-рахунків. «Йде активне обговорення і переходу, і можливих ризиків», — додав заступник голови Москомстроийнвеста.
В кінці 2017 року за дорученням президента РФ був підготовлений трьохетапний план переходу від часткового до проектного фінансування житлового будівництва, який розрахований на три роки. Підготовчий етап триватиме до 1 липня 2018 року. За цей час планується підготувати нормативну базу переходу до нового механізму фінансування житлового будівництва. На час перехідного етапу з 1 липня 2018 року по 30 червня 2019 року новий механізм буде використовуватися паралельно з існуючими. З 1 липня 2019 року забудовникам повністю заборонять брати гроші громадян за квартири у ще не збудованих будинках.
Влада при цьому не пропонують відмовитися від продажу житла на етапі будівництва. Але плату за житло покупці будуть вносити не на рахунок забудовника, а на спеціальні ескроу-рахунки та інші спецрахунки в уповноважених банках. Там гроші пайовика будуть зберігатися до тих пір, поки не завершиться будівництво будинку. Покупець зможе забрати свої гроші з рахунку в банку тільки в одному випадку — якщо терміни передачі квартири затягнуться більше ніж на шість місяців. У разі якщо сам банк позбудеться ліцензії, передбачено гарантійне покриття за рахунок фонду страхування вкладів — до 10 млн руб. За підсумками четвертого кварталу 2020 року частка ДДУ, укладених з використанням нового механізму, повинна становити 95%.
Категория: Недвижимость