Ринок московського житла в листопаді встановив два історичні рекорди


Опубликованно 30.03.2018 03:50

Ринок московського житла в листопаді встановив два історичні рекорди

У листопаді Росреестр зафіксував відразу два історичні рекорди на ринку московського житла. Кількість укладених договорів пайової участі (ДДУ — угод в новобудовах) досягло 5597, а кількість покупок житла із залученням іпотечного кредиту — 6012.

«Це найбільше число реалізованих квартир за всю історію столичного ринку новобудов і найбільша кількість покупок житла із залученням іпотечного кредиту за всю історію спостережень», — зазначає генеральний директор ріелторської компанії «Метриум Груп», учасник партнерської мережі CBRE Наталія Круглова.

Попередній рекорд за кількістю ДДУ належав березня, коли в столиці уклали 5418 угод. За підрахунками «Метриум Груп», у річному вираженні попит на новобудови збільшився на 46%. У порівнянні з листопадом 2015 року — в 3,5 рази, з листопадом 2014-го — в 2,5 рази. З початку 2017 року в столиці зареєстровано 47 518 ДДУ, що вже на 54% більше, ніж за весь 2016-й, і в два рази більше, ніж у докризовому 2014-м.

Кількість угод на ринку столичного житла із залученням іпотечного кредиту, за оцінкою аналітиків «Метриум Груп», порівняно з листопадом минулого року зросла на 70%, причому попередній рекорд встановлений всього місяць тому. У жовтні укладено 5123 угоди, що на 50% більше, ніж у жовтні 2016 року. Всього з початку 2017 року Росреестр зареєстрував 47 441 операцію, що на 23% більше, ніж за весь минулий рік, відзначається в прес-релізі компанії.

У листопаді Росреестр зареєстрував 12 041 перехід прав власності на підставі договору купівлі-продажу. Це також є рекордним числом угод на вторинному ринку столичного житла, правда, в цьому році, пояснюють експерти компанії. За їх підрахунками, в річному вираженні попит виріс на 20% — листопад став п'ятим місяцем 2017 року, який продемонстрував позитивну динаміку купівельної активності на вторинному ринку столичного житла.

«Попит на новобудови зростає випереджаючими темпами порівняно з динамікою угод на ринку вторинного житла. За попередніми підсумками року вже 44% всіх угод на ринку житла досягнуто у відношенні об'єктів, що будуються, а не готових об'єктів. Приміром, у 2014 році питома вага ДДУ в загальному обсязі продажів становила лише 15%. Таким чином, ціла сукупність факторів — зростання обсягу пропозиції новобудов, зниження вартості іпотечного кредиту, підвищення якості пропозиції, зниження ризиків — сприяють масової переорієнтації столичних клієнтів на нове житло. Думаю, наступний рік стане поворотним з цієї точки зору», — зазначає генеральний директор «Метриум Груп», учасник партнерської мережі CBRE Наталія Круглова.



Категория: Недвижимость