«Ошукані пайовики»: хто потрапить у реєстр потерпілих за новими правилами
Опубликованно 18.04.2018 06:45
З 23 лютого реєстру громадян, які постраждали від дій недобросовісних забудовників, буде формуватися за новими критеріями. Відповідний наказ видав Мінбуд Росії.
Однією з умов визнання об'єкта проблемним є невиконання зобов'язань за договорами пайового будівництва більше шести місяців. Раніше цей термін становив дев'ять місяців. Після цього терміну пайовик може подати заявку на включення в реєстр постраждалих пайовиків.
Згідно з новими правилами, об'єкт будівництва тепер відноситься до проблемних, якщо щодо забудовника введена одна з процедур, застосовуваних у справі про банкрутство, зазначено в документі. Тепер також для включення в реєстр пайовик повинен надати також копію судового акта про включення його до реєстру вимог кредиторів про передачу житлових приміщень. Порушення забудовником проектної документації перестає бути перешкодою для віднесення об'єкта до проблемних, зазначено в рішенні міністерства.
Зміни також торкнуться покупців квартир (нежитлових приміщень). Їх виключили з переліку осіб, які мають право на держпідтримку при банкрутство забудовника та компенсацію коштів від Фонду захисту прав пайовиків. Однією з умов вступу громадян до «обдуреним пайовикам» раніше була відсутність подвійних продажів в новобудові (залучення грошових коштів двох і більше осіб стосовно одного і того ж приміщення. Тепер громадяни в новобудовах з подвійними продажами зможуть розраховувати на допомогу.
Раніше однією з умов для включення громадянина до реєстру була повна ліквідація страхової компанії. З 23 лютого наявність договору страхування відповідальності забудовника перестає бути перешкодою для віднесення громадянина до числа постраждалих, якщо страхова компанія знаходиться в одній з процедур, застосовуваних у справі про банкрутство. Нововведення торкнулися і умов виключення громадян з числа постраждалих. Наприклад, пайовик буде виключено з реєстру, якщо договір пайової участі в будівництві буде розірвано або об'єкт буде введений в експлуатацію.
Тепер об'єкт може бути включений в перелік проблемних і в разі, якщо його будівництво ведеться з порушенням вимог містобудівного плану земельної ділянки, проектної документації, дозволу на будівництво, якщо у юридичних і фізичних осіб оформлено права власності на частку в ньому, уточнюється на офіційному порталі будкомплексу Москви. На думку глави Москомстройинвеста, внесені поправки допоможуть адекватно формувати реєстр постраждалих громадян, а перед контролюючими органами постане більш коректна картина порушень прав учасників пайового будівництва.
Категория: Недвижимость