Відео: Як виглядав проект будівництва бази СРСР на Місяці


Опубликованно 26.04.2018 03:25

Відео: Як виглядав проект будівництва бази СРСР на Місяці

Радянський Союз проклав людству дорогу в космос. Перший супутник, перший космонавт, перший вихід у відкритий космос, перша ракета досягла Місяця. Наступний логічний крок — заснування на супутнику Землі постійного поселення. Тому в 1960-1970-х роках був розроблений детальний план створення радянської довготривалої місячної бази (ДЛБ), що отримала назву «Зірка».

За проектом передбачалося доставити на Місяць дев'ять модулів загальною масою 192 тонни. Модулі були складними: на Землі їх довжина становила 4,5 м, але на Місяці під тиском повітря вони розкладалися до 8,6 м. Три модуля відводилося під житло, а в інших розміщувалися командний пункт, наукова лабораторія, медотсек зі спортзалом, їдальня з кухнею, майстерня і склад. Загальна площа бази за проектом становила 195 кв. м, одночасно проживати на ній могли до 12 осіб.

Художнє бачення місячної бази «Зірка» (Фото: Віктор Філіпський)

Креслення ДЛБ «Зірка» (Фото: ОКБ-1)

Для будівництва бази та подальшого вивчення Місяця передбачалося використовувати спеціальний четырехсоставный місяцехід, названий «поїзд Барміна» — за прізвищем головного конструктора. Поїзд складався з тягача, житлового вагона, бурової установки і энергомодуля. Згідно з проектом, екіпаж з чотирьох космонавтів міг автономно жити в такій конструкції до 60 днів.

«Поїзд Барміна» (Фото: Віктор Філіпський, ОКБ-1)

З-за дуже високої вартості (50 млрд руб. або $80 млрд за офіційним в СРСР курсом тих років) проект ДЛБ «Зірка» в результаті згорнули. Однак багато сучасні проекти створення постійної бази на Місяці засновані на розробках і кресленнях радянських вчених.

Підписуйтесь на сторінки «РБК-Нерухомості» в соцмережах Facebook, «ВКонтакте», Twitter, Youtube



Категория: Недвижимость