Причиною неможливість контакту з інопланетянами назвали атмосферу
Опубликованно 29.04.2018 01:00
Німецький астрофізик Міхаель Хиппке з Зоннебергской обсерваторії прийшов до висновку, що гіпотетичні інопланетні цивілізації, що живуть на суперземлях, не можуть покинути свою планету з-за великої сили тяжіння. На думку дослідника, це може частково пояснити парадокс Фермі, згідно з яким земляни досі не вступили в контакт з іншими розумними формами життя. Препринт статті вченого опублікована в репозиторії Arxiv.
Суперземли - клас скелястих екзопланет, маса яких в 5-10 разів перевищує масу Землі, проте вона менше, ніж у газових гігантів. Такі планети можуть мати товстим шаром атмосфери, яка являє собою гарну захист живих організмів від іонізуючої і ультрафіолетової радіації. Однак розвинені істоти, на думку Хиппке, не зможуть увійти в «космічну еру», оскільки сильне тяжіння суперземли зробить польоти ракет занадто дорогими.
Згідно з розрахунками астрофізика, для запуску з поверхні суперземли космічного корабля, аналогічного Apollo, необхідно затратити стільки ж звичайного ракетного палива, скільки важить піраміда Хеопса. Таким чином, використання хімічних ракетних двигунів стає недоцільним. При цьому обсяги пального ростуть експоненціально зі збільшенням маси екзопланети, так що для польоту навіть однієї ракети знадобиться значна частка всього палива на планеті.
Парадокс Фермі полягає у відсутності слідів діяльності інопланетних цивілізацій у космосі. У той же час висуваються численні аргументи на користь того, що інші розумні форми життя повинні існувати і розселятися по всій Всесвіту.
Категория: Новости