Частина реновації кварталів в Москві побудують в стилі конструктивізму
Опубликованно 05.05.2018 10:35
Конструктивізм ляже в основу архітектурного вигляду реновації кварталів, в яких збереглися пам'ятки цього стилю. Про це розповів головний архітектор столиці Сергій Кузнєцов, повідомляється на сайті Архсовета Москви.
Москва хоче знайти своєрідний «Конструктивізм 2.0», заявив архітектор. «У районах реновації, де збереглися пам'ятки конструктивізму, цілком закономірно створювати нову забудову, пов'язану з цим стилем, адже так зберігається «пам'ять місця». В інших районах має сенс прив'язуватися до чогось іншого», — зазначив Кузнєцов.
Всі визначні пам'ятки конструктивізму в районах реновації будуть збережені, підкреслив головний архітектор. «Одним з таких проектів стануть квартали реновації в Бабушкінському районі, де збереглися будівлі колишнього центру села Бабусине. Їх стиль ляже в основу дизайн-коду всього району», — резюмував Кузнєцов.
В остаточний список програми реновації житлового фонду увійшов 5171 будинок, де живуть понад 1 млн москвичів. Реновація усіх п'ятиповерхівок триватиме 15 років і обійдеться бюджету столиці в 3-3,5 трлн руб.
Конструктивізм — авангардистський напрям в архітектурі, що зародилося в 1920-1930-х роках в СРСР. Першопрохідцями цього стилю були Мойсей Гінзбург, Костянтин Мельников, Ілля Голосів, Іван Леонідов, Володимир Татлін, які сформулювали функціональний метод проектування. В його основі лежав ретельний аналіз функціонування житлових і промислових будівель.
У Москві в стилі конструктивізму побудовані будівлю газети «Известия», Будинок культури ім. С. М. Зуєва, Мосторг на Червоній Пресні, гараж для автомобілів ВАО «Інтурист» і будинок Наркомфіну на Новінському бульварі.
Категория: Недвижимость