В регіони Росії повернуться пункти збору вторсировини


Опубликованно 06.05.2018 04:15

В регіони Росії повернуться пункти збору вторсировини

У всіх великих містах Росії протягом трьох найближчих місяців з'явиться інфраструктура для роздільного збору і накопичення комунальних відходів. Про відповідному дорученні регіонах розповів заступник голови Мінбуду Росії Андрій Чайка, повідомляє міністерство у прес-релізі, що надійшов у редакцію. Повсюдно роздільний збір сміття може заробити протягом п'яти — десяти років, відзначили в Мінбуді.

Зараз у Росії на переробку відправляється не більше 9% комунальних відходів. Тому в рамках реформи, яку реалізують Мінприроди та Мінбуд, поставлено завдання збільшення частки перероблюваних відходів. Мова йде про збір паперу, пластику, металу, скла, а також вимагають особливої переробки відходів — батарейок, енергозберігаючих ламп, йдеться в повідомленні.

В ряді регіонів вже реалізовані пілотні проекти з впровадження роздільного збору відходів, уточнив Чибіс. «Це дуже успішний досвід. Ми бачимо, що люди відчувають свою відповідальність за чистоту нашої країни і готові частину роботи щодо безпечної утилізації взяти на себе. Місцеві влади зобов'язані створити для такого активного населення необхідні умови. Мінбудом дано доручення створити в кожному міським окрузі як мінімум один пункт збору вторсировини в тримісячний термін», — підкреслив заступник міністра.

Ще з 2011 року в Мордовії введено роздільне накопичення комунальних відходів, а в 2018-2019 роках аналогічні проекти планується ввести ще у восьми регіонах країни: Астраханської, Московської, Калузької, Брянської, Ярославської, Новгородській областях, Краснодарському краї, Татарстані, Смоленської області, Марій Ел, Карелії, Чеченській Республіці, випливає з прес-релізу.

Механізм роздільного збору сміття був широко поширений в радянський час. В СРСР утилізації надавалося велике значення: розроблялися уніфіковані пляшки для молока, прохолодних напоїв, по всій країні існували пункти збору склотари. Для збору макулатури та металобрухту залучалися школярі та члени піонерської організації. Також було налагоджено жорсткий облік дорогоцінних металів, що застосовуються у промисловості, зокрема в електроніці.

За даними Росстату, обсяг сміття в Росії зріс на третину за десять років. У 2017 році було вироблено 274,5 млн куб. м твердих комунальних відходів, що на 30% більше, ніж у 2007-м.

Влада Росії готують зміни до правил збору та вивезення сміття і побутових відходів, повідомлялося в кінці 2017 року. Поправки дозволять домогосподарствам, юридичним особам і індивідуальним підприємцям накопичувати відходи — наприклад, використані батарейки та акумулятори — без ліцензії. Крім того, домогосподарствам дозволять безпосередньо укладати договори з транспортувальниками та переробниками для продажу вторсировини, не ліцензуючи свою діяльність щодо поводження з відходами. Також повідомлялося, що сортують сміття росіяни отримають пільги по квартплаті.



Категория: Недвижимость