Підприємці отримають безстрокове право викупу орендованих приміщень
Опубликованно 08.05.2018 02:50
Уряд вніс до Держдуми законопроект, який надасть суб'єктам малого та середнього бізнесу безстрокове переважне право на викуп орендованого державного та муніципального майна. Документом скасовується заборона на викуп федеральної нерухомості. Про це повідомляє «Коммерсантъ».
Право переважного викупу повинно було закінчитися минулого літа. Раніше цей термін неодноразово подовжувався — спочатку така приватизація діяла до 1 липня 2010 року, потім пролонгировалась до 1 липня 2013, 2015 і 2018 років, нагадує видання.
За десять років використання переважного права викупу власниками регіональних і муніципальних об'єктів стали понад 50 тис. підприємців-орендарів, які посилається видання на дані Мінекономіки. За даними міністерства на червень 2017 року, загальна кількість об'єктів, включених до переліків нерухомості для МСП, становила 44,9 тис. З них у федеральній власності знаходилося 708 об'єктів, що у власності суб'єктів — 7,8 тис., муніципальної — 36,4 тис.
По оцінці експертного центру при уповноваженому з питань захисту прав підприємців, на один муніципалітет припадає два з половиною випадку приватизації — що «дуже мало». Голова «Опори Росії» Олександр Калінін сказав виданню, що в кризу малому бізнесу було складно викуповувати приміщення. Викуп федерального майна — це принципово нова можливість приватизувати те, що орендується багато років, вважає експерт.
З початку 2017 року малий бізнес викупив 550 міських приміщень загальною площею 126 тис. кв. м по московській програмі переважного права викупу. В поточному році до бюджету міста надійшло вже понад 14,5 млрд руб. Ще 80 договорів купівлі-продажу знаходяться на завершальній стадії оформлення, повідомляв раніше департаменту майна міста Москви.
Категория: Недвижимость