У Новоросійську побудують туристичний кластер за проектом бюро Захі Хадід


Опубликованно 13.06.2018 02:40

У Новоросійську побудують туристичний кластер за проектом бюро Захі Хадід

Британське бюро Zaha Hadid Architects перемогло у відкритому міжнародному конкурсі архітектурних проектів, який був організований в Краснодарському краї. Конкурс проводився для забудови ділянки на набережній ім. Адмірала Серебрякова в Новоросійську. Про це «РБК-Нерухомості» розповіли в агентстві стратегічного розвитку «Центр», яке займалося організацією конкурсу, ініційованого приватним інвестором — ЗАТ «П'ятниця» в партнерстві з АТ «Об'єднана Энергостроительная Корпорація».

В рамках конкурсу бюро Zaha Hadid Architects виступило лідером консорціуму семи компаній — творче об'єднання «Прайд» (Росія), ландшафтна компанія Arteza, Хабидатум (Росія), Райдер Леветт Бакнелл (Великобританія); Another Architect (Німеччина), Лоуренс Барт, Архітектурна асоціація Школа архітектури (Великобританія).

На набережній ім. Адмірала Серебрякова в Новоросійську планується побудувати туристично-рекреаційний кластер, орієнтований на діловий туризм та MICE-послуги (проведення різноманітних корпоративних заходів). Проект буде реалізований на принципах державно-приватного партнерства, роботи по здійсненню проекту почнуться в 2018 році, сказано в матеріалах конкурсу.

За проектом, запропонованим Zaha Hadid Architects, на набережній в Новоросійську передбачається будівництво дев'яти будівель. Вони будуть з'єднані проходами, площами, подіумами і мати продовження у вигляді причалів. Це призведе до створення «пористої» конфігурації забудови, яка впишеться в існуючу міську середу, сказано в описі проектної роботи.

Фотогалерея: проект кластеру для ділового туризму в Новоросійську

Фото: Zaha Hadid Architects via Агентство «Центр»

У концепції Zaha Hadid Architects об'єднані ділова, екологічна, культурна та рекреаційна функції. «Архітектурна концепція заснована на ідеї маніпуляції різними варіантами, яка являє собою рух форми або фізичного тіла в просторі і в часі», — йдеться в описі проекту від Zaha Hadid Architects.

В архітектурному конкурсі брали участь російські та іноземні команди, серед них — Agence Rudi Ricciotti Architecte (Франція) і Miralles Tagliabue EMBT (Іспанія). «Це конкурс не просто на об'єкт або територію, це конкурс на проектування нового центру міста, який повинен перезавантажити і економіку, і архітектуру, і ставлення до Новоросійська», — розповів генеральний директор агентства стратегічного розвитку «Центр» і голова оргкомітету конкурсу Сергій Георгіївський.

Zaha Hadid Architects — архітектурне бюро із штаб-квартирою в Лондоні. Компанія була заснована Захою Хадід (1950-2016) — першою жінкою, що стала лауреатом Прітцкерівської премії, найпрестижнішої нагороди світового архітектурного співтовариства. У Росії за проектами Zaha Hadid Architects побудовано два об'єкта: бізнес-центр Dominion Tower в Москві і приватний котедж на Рубльовці. За проектом компанії також планувалося звести багатофункціональний центр на території «Москва-Сіті».Категория: Недвижимость