У Москві відреставрували будинок скульптора Віри Мухіної
Опубликованно 25.06.2018 02:50
У Москві завершилася комплексна реставрація будинку, де останні свої роки жила і працювала Віра Мухіна, радянський скульптор-монументаліст. Будівля є об'єктом культурної спадщини регіонального значення, повідомляється на офіційному сайті московської мерії.
Реставрація тривала близько двох років, - пояснив глава Департаменту культурної спадщини міста Москви Олексій Ємельянов. У всьому будинку встановили пожежну сигналізацію, замінили систему опалення та електрику. У житловому приміщенні та в майстерні вирівняли і пофарбували стіни, відреставрували паркет, дерев'яні сходи, вітражні вікна і скляний купол.
В порядок привели і фасади будинку: їх поверхня очистили від бруду та пилу, зняли потріскану штукатурку, а потім вирівняли і пофарбували в жовтий колір. Був укріплений фундамент будівлі і відремонтована огорожа навколо прилеглої території.
Інтер'єри (Фото: mos.ru)
Двоповерхова будівля, розташована за адресою: Пречистенський провулок, будинок 5а, було побудовано в 1947 році. Проект будинку створив архітектор Сергій Замків, брат Олексія Замкова — чоловіка Віри Мухіної. Вважається, що участь у розробці проекту брала і сама скульптор — саме їй належала ідея розділити будинок на дві рівні частини — житлову і робочу, які сполучалися між собою. Будівництво робочої частини будівлі велося за рахунок коштів Державної Третьяковської галереї, а в будівництво житлової Мухіна вклала свої кошти, уточнюється на mos.ru.
Зараз у східній частині, де розташовувалася двоповерхова квартира скульптора, проживають її нащадки, а західна — робоча — частина віддана під майстерні Всеросійського художнього науково-реставраційного центру імені академіка В. Е. Грабаря.
Віра Мухіна (1889-1953) — російська художниця, радянський скульптор-монументаліст. Навчалася в Москві і в Парижі. У 1935-1937 роках за її ескізами був створений монумент «Робочий і колгоспниця», постаментом якої став радянський павільйон на Всесвітній виставці в Парижі.
Категория: Недвижимость