Експерти оцінили відповідність рівня доходів росіян зростання тарифів ЖКГ
Опубликованно 07.08.2018 11:10
Зростання комунальних тарифів не враховує рівень доходів населення Росії. Про це повідомляється на сайті Інституту проблем природних монополій (ІППМ), який представив результати дослідження зростання тарифів на комунальні послуги в 2018 році в 15 містах-мільйонниках.
Частка плати за житлово-комунальні послуги у витратах домогосподарств наближається до психологічно важливої позначки 15%, а поточний порядок індексації плати за комунальні послуги не враховує зміну рівня реальних доходів населення. У 2018 році урядом Росії граничні індекси плати за комунальні послуги встановлені на рівні вище інфляції і приросту середніх доходів на душу населення в попередні роки. У зв'язку з цим частка витрат на комунальні послуги в загальній структурі витрат громадян зросла, уточнює ІППМ.
Серед 15 міст-мільйонників мінімальний приріст сукупної плати за комунальні ресурси в 2018 році очікується в Новосибірську (3%), Нижньому Новгороді (2,9%) і Казані (3,1%), максимальний — в Уфі (6,9%) та Єкатеринбурзі (5,9%). Граничні індекси плати, встановлені за регіонами, в 2018 році були перевищені у 7 з 15 міст — Єкатеринбурзі, Челябінську, Омську, Самарі, Ростові-на-Дону, Уфі, Красноярську і Пермі, йдеться в повідомленні.
Серед міст-мільйонників найменшу навантаження, яке створюють комунальні витрати, що несуть жителі Москви (7,2%), найбільшу — жителі Волгограда (15,9%). У разі перевищення плати за комуналку 15%-ного бар'єру від доходів домогосподарства посилити платіжну дисципліну безглуздо, це не принесе результатів, що пояснюється в дослідженні.
Щорічна індексація тарифів на комунальні послуги відбудеться в Росії з 1 липня 2018 року. В середньому по країні зростання плати за послуги ЖКГ складе 4%.
Категория: Недвижимость