NASA вибрало переможців конкурсу проектів 3D-друкованих будинків для Марса
Опубликованно 11.08.2018 00:50
Американське космічне агентство NASA підвело підсумки трирічного конкурсу проектів освоєння Марса, вибравши п'ятьох переможців. За умовами конкурсу, його учасники розробляли проекти будівництва на Марсі за допомогою 3D-друку з місцевих або поновлюваних матеріалів.
NASA оголосило конкурс в 2015 році, партнером виступив Університет Бредлі (США). Конкурс, в якому взяло участь 18 груп інженерів і архітекторів з усього світу, передбачав створення концепцій будівництва на Марсі для перших переселенців. Команди представили способи зведення будівель площею близько 90 кв. м. В 2019 році переможці повинні побудувати запропоновані моделі у натуральну величину на Землі.
П'яте місце в конкурсі NASA дісталося команді приватного Північно-Західного університету Чикаго. Винахідники запропонували будувати сферичні укриття, з яких можна формувати квартали і поселення. За допомогою 3D-принтера передбачається зводити фундамент і внутрішні стіни. Зовнішній купол будівлі складається з подвійної надувний оболонки.
П'яте місце (Фото: NASA)
Четверте місце присуджено команді SEArch + / Apis Cor. Цей проект являє собою середовище проживання, спроектовану, щоб максимально захистити від радіації, говориться в описі.
Четверте місце — SEArch + / Apis Cor
Четверте місце (Фото: NASA)
Третє місце дісталося команді Kahn-Yates, в яку увійшли інженери двох будівельних компаній з штату Міссісіпі. Команда розробила довгасту конструкцію, надруковану з перфорованого поліетилену високої щільності. Форма конструкції призначена для мінімізації впливу потенційних пилових бур.
Третє місце (Фото: NASA)
На другому місці — команда AI. SpaceFactory з Нью-Йорка. Житло, запропонована розробниками, являє собою вертикальний яйцеподібний контейнер, який займає мінімальну площу на поверхні Марса. Для будівництва будівель передбачається використовувати інноваційні матеріали — суміш з базальтового волокна, що видобувається з марсіанських порід, і полімолочної кислоти, одержаної з рослин, вирощених на Марсі.
Друге місце — команда AI. SpaceFactory
Друге місце (Фото: NASA)
Перше місце присуджено команді Zopherus з Арканзасу. Інженери запропонували в якості будівельної технології паукоподобный модуль з 3D-принтером. Модуль здатний випускати безпілотники для обстеження місцевості, щоб визначити найкраще місце для будівництва майбутнього поселення, а також для видобутку будівельних матеріалів — льоду і оксиду кальцію. Після завершення будівництва будівельний модуль може самостійно переміщатися на новий майданчик.
Перше місце — проект команди Zopherus
Перше місце (Фото: NASA)
Категория: Недвижимость