5 нововведень, які варто запам'ятати всім власникам дач


Опубликованно 20.08.2018 02:20

5 нововведень, які варто запам'ятати всім власникам дач

У цьому році прийнято кілька нововведень, про яких знають не всі дачники. Також з 1 січня 2019 року в Росії набирає чинності новий закон про садівництві та городництві, який торкнеться всіх власників земельних ділянок. Закон визначає права і обов'язки громадян при веденні ними садівництва і городництва.

Редакція «РБК-Нерухомості» зібрала п'ять важливих нововведень, які відіб'ються на більшості власників дач в Росії.

Новий статус дачі

З 1 січня 2019 року земельні ділянки будуть ділитися на садові і городні. По суті, новий закон скасовує поняття дачі і прирівнює її до приватних будинків, які зазвичай будуються в організованих котеджних селищах на землях для індивідуального житлового будівництва. Це дасть можливість власником садових ділянок зводити на них капітальні будинки для постійного проживання. На городніх ділянках, які виділялися для ведення підсобного господарства, допускається, як і раніше, тільки господарські будівлі (без фундаменту) — літні будиночки, сараї та інші некапітальні будівлі.

Реєстрація

В капітальних будинках тепер можна отримати постійну реєстрацію. Таке нововведення торкнеться і тих, хто живе постійно на дачі (за умови, що вона придатна для постійного проживання) навіть за межами населеного пункту. Це полегшить можливість користуватися всією соціальною інфраструктурою — прикріпитися до місцевій поліклініці, записати дітей в дитсадок чи школу.

Дачна амністія

У минулому березні дачна амністія була продовжена на два роки. Закон дозволяє власникам у спрощеному порядку зареєструвати права власності на індивідуальне житлове будівництво до 1 березня 2020 року. Для цього не потрібно надавати дозвіл на будівництво і введення приватного будинку в експлуатацію.

Податки

Зараз податком оподатковуються земельні ділянки і дачні будинки, що знаходяться на них, крім господарських будівель (сараїв, веранд, лазень тощо). Однак Податковий кодекс готуються поправки, які передбачають санкції для власників незареєстрованих споруд на дачних і садових ділянках. Поправки поки не прийняті, але у разі їх прийняття власникам таких будівель загрожує земельний податок у подвійному розмірі. Влада планує піти на цей крок для збільшення збирання податків. Щоб не зіткнутися з неприємністю, досить поставити нерухомість на кадастровий облік.

Межування

На кадастрових картах Росії склалася ситуація, коли межі ділянок не встановлено або накладаються один на одного. Тепер документ не повинен носити формальний характер, як це часто робилося раніше. Без актуальних даних в кадастровому паспорті Росреестр не зареєструє перехід права власності. Це означає, що продати або передати в спадщину земельну ділянку буде неможливо без проведення межування меж земельних ділянок. Часто така проблема виникає із земельними ділянками, які були оформлені до 2000 року. Тоді була створена єдина система кадастрового обліку в Росії. Ділянку можна знайти на публічній кадастровій карті та перевірити актуальність даних.



Категория: Недвижимость