Банкіри зажадали у Мінбуду роз'яснити закон про дольщиках
Опубликованно 29.08.2018 03:46
Асоціація банків Росії направила в Мінбуд лист з проханням відповісти на питання щодо застосування поправок до закону про пайове будівництво, який набув чинності 1 липня 2018 року. На думку банкірів, більшість положень нового закону вимагає істотних роз'яснень, повідомляє «Коммерсантъ».
Головне побоювання кредитних організацій викликає формулювання перехідних положень, які пов'язані з девелоперами, які отримали дозволи на зведення житлових комплексів до вступу в силу поправок. Згідно із законом, щодо таких забудовників діє спрощений порядок банківського супроводу розрахункових рахунків, який передбачає частковий контроль з боку банків. Проте в документі не зазначено, в якому обсязі банк повинен здійснювати контроль за операціями забудовника за старими дозволами, пише газета.
Одні банкіри вважають, нова норма зобов'язує їх лише не допускати проведення забудовниками зазначених у законі заборонених операцій. На думку інших кредитних організацій, потрібно контролювати всі рухи по рахунку. Згідно з новим законом, у банків фактично з'являється обов'язок контролювати забудовників, а у учасників пайового будівництва — юридична можливість пред'являти позови до банків про відшкодування шкоди, якщо щось піде не так. Тому банки піддаються серйозним ризикам, працюючи зі старими дозволами на будівництво об'єктів, що випливає з публікації.
Президент Росії Володимир Путін на початку липня підписав закон про пайове будівництво житлової нерухомості. Згідно з новими правилами, з 1 липня 2018 року всі операції з фінансування будівництва житла повинні супроводжуватися банками. З липня наступного року кошти російських громадян, які вклали їх в зведення житлових комплексів, будуть знаходитися на спеціальних ескроу-рахунки і передаватися девелоперу тільки після того, як об'єкт остаточно добудований.
Категория: Недвижимость