5 помилок в ремонті квартири, які можуть призвести до катастрофи
Опубликованно 01.09.2018 19:39
Радикальний ремонт квартири може стати не тільки причиною сварки з сусідами, а й призвести до незворотних змін конструкції будинку. Саме тому інженери і дизайнери радять перш, ніж починати будь-які трансформації в вашій квартирі, проконсультуватися з експертами і розробити детальний план будівельних робіт. В іншому випадку є ризик розоритися на повторний ремонт і навіть залишитися без даху над головою.
Найпоширеніші помилки, які допускають власники при ремонті житла в багатоквартирних будинках, — у картках «РБК-Нерухомості».
Непродумана електропроводка
Фатальна помилка при ремонті — електропроводка без продуманого проекту. «Розміщення електропроводки потрібно співвідносити з планом меблів, інакше розетки можуть виявитися недоступними. Крім того, важливо не забути при роботах зробити схему прокладки кабелю. Це дозволить не пошкодити його і уникнути замикання, якщо ви, наприклад, вирішите через якийсь час повісити на стіну картину», — радить архітектор-дизайнер Антон Коненко. Крім того, важливо пам'ятати, що розетки, розташовані на відкритій лоджії або балконі, мають підвищену небезпеку, тому лінію, до якої вони підключені, краще захистити за допомогою пристрою захисного відключення (УЗО).
Зміна інженерних систем
Втручання в систему опалення, як правило, призводить до порушення теплового балансу, загазуванню системи і порушення циркуляції теплоносія, що в холодну пору року може спричинити настання надзвичайної ситуації. Втручання в конструктив вентиляційних система загрожує порушенням повітрообміну, що в свою чергу впливає на якість середовища проживання. А в деяких випадках відсутність вентиляційної системи може завдати серйозної шкоди здоров'ю й навіть призвести до загибелі людей, за що передбачена кримінальна відповідальність, каже керівник практики житлового права і соціальних відносин Національної Юридичної Служби «Амулекс» Дмитро Томко.
Непродумане облаштування теплих підлог
Підігрів підлоги за допомогою підключення до системи опалення або гарячого водопостачання тягне за собою порушення теплового балансу і повітря в системі системи, порушення циркуляції теплоносія. Крім того, подібні втручання в систему опалення в разі розгерметизації самовільно встановленої трубопровідної арматури може спричинити затока сусідів і розморожування всієї системи теплопостачання будинку.
Неузаконене перепланування
Найпоширеніша і найнебезпечніша помилка. Багато хто забуває, що за законом будь-яка перепланування приміщення повинна бути погоджена з органами житлового нагляду. При цьому деякі маніпуляції, наприклад демонтаж перегородки між кімнатою і кухнею, обладнаною газовими приладами, винос опалювальних систем на балкон або лоджію, перенесення «мокрих» зон «сухі» загрожують обваленням будівлі і не можуть бути узгоджені. За порушення цих законодавчих норм встановлена адміністративна відповідальність власника, який затіяв незаконне перепланування, можуть зобов'язати відновити демонтовані елементи, а в разі відмови — вилучити квартиру (без компенсації) і перепродати на торгах.
Установка каміна
Установка каміна в квартирі відноситься до одного з видів перепланувань і тому вимагає обов'язкового узгодження. «Мосжілінспекция дає дозвіл тільки в тому випадку, якщо квартира розташована на останньому поверсі або займає два останніх поверхи будівлі. При цьому необхідно наявність діючих димоходів, які є тільки в старих цегляних будинках довоєнної споруди. В сучасних будівлях, в яких не передбачено димохід, потрібно отримати згоду сусідів на проведення димоходу через квартири, розташовані вище. Якщо витяжка або димар виходять на фасад будинку, необхідно проведення загальних зборів мешканців та отримання згоди сусідів на реконструкцію загальнобудинкового фасаду», — попереджає дизайнер Олена Крилова. Для отримання розпорядження Мосжилинспекции на установку каміна доведеться пройти низку процедур. При цьому мова йде тільки про дров'яних пристроях — установка газового каміна в квартирі забороняється.
Категория: Недвижимость