У Росії розроблять марку бетону для 3D-будівництва


Опубликованно 26.10.2018 02:26

У Росії розроблять марку бетону для 3D-будівництва

В Росії приступили до розробки спеціальних складів сумішей для 3D-друку. Розробкою нової марки бетону зайнялося Конструкторсько-технологічне бюро бетону та залізобетону (КТБ ЖБ) спільно з НИИЖБ імені А. А. Гвоздєва. Наукова розробка відбувається за замовленням виробника «Євроцемент», йдеться в прес-релізі КТБ ЖБ.

Результати розробки ляжуть в основу нормативних документів, що регулюють даний напрямок в будівництві, уточнюється в повідомленні.

По всьому світу проводяться експерименти з 3D-принтерами, в якості чорнила якого використовується пластична бетонна суміш. В ідеалі такі бетонні чорнило застигають в протягом декількох хвилин, а сам матеріал екологічно чистий і повністю підлягає вторинній переробці. Однак для впровадження у масове виробництво технології 3D-друку необхідні тривалі дослідження і повноцінна експертиза протягом декількох років спостереження за готовими будівлями, уточнюється в прес-релізі.

«Бетон [для 3D-друку] повинен володіти унікальними характеристиками: швидко схоплюватися, бути высокопластичным, але не сідати під тиском вищерозміщених шарів», — розповів генеральний директор АТ «КТБ ЖБ» Артем Давидюк. За його словами, досліди по створенню ідеальної бетонної суміші для 3D-будівництва в світі проводилися неодноразово, проте ідеальна формула бетонних чорнила поки не розроблена.

У лютому 2017 року одноповерховий будинок площею 38 кв. м надрукували в місті Ступіно Московської області. Будівлю спорудили за допомогою 3D-принтера компанії Apis Cor. Собівартість будівництва будинку під ключ опинилася в районі 600 тис. руб. (16 тис. руб. за 1 кв. м).

У вересні 2017 року на 3D-принтері надрукували житловий котедж в Ярославлі. Девелопером проекту виступила група компаній «АМТ-Спецавіа». Площа 3D-будинку складає 300 кв. м, у нього заселилися мешканці.



Категория: Недвижимость