День в історії: Перший вірус і місячна станція


Опубликованно 09.12.2018 00:07

День в історії: Перший вірус і місячна станція

Зонд-6

У 1968 році в бік Місяця здійснюється запуск автоматичної станції "Зонд-6".

Це був дев'ятий запуск прототипу місячного корабля Союз 7К-Л1, за програмою обльоту Місяця екіпажем з двох чоловік. Офіційно метою місії було безпілотний обліт і фотографування Місяця, повернення спускного апарата (СА) на Землю з приземленням в заданий район, а також проведення льотно-конструкторської відпрацювання в автоматичному варіанті пілотованого корабля. Фактично це був готовий корабель для обльоту місяця з екіпажем.

Зонд-6 здійснив обліт Місяця, пройшовши на відстані 2 420 кілометрів від її поверхні. В ході обльоту були успішно зроблені панорамні чорно-білі і кольорові фотографії видимої і зворотного боків поверхні Місяця з відстані 8 000 і 2 600 кілометрів. Кожна фотографія була 12,70 на 17,78 див.

На "Зонд-6" радіаційні дослідження проводилися з використанням біологічних об'єктів

При поверненні СА, біля самої Землі сталася нештатна ситуація. Стренги наповненого парашута були отстрелены на висоті 5 300 метрів. При ударі об Землю 10 кілограмів тротилу системи АПО не вибухнули. СА впав і розбився всього в 16 кілометрах від стартової позиції, з якої він пішов до Місяця. Корпус СА при падінні був зім'ятий і розірваний, всі біологічні об'єкти на борту СА загинули.

Перший комп'ютерний вірус

У 1983 році на семінарі з комп'ютерної безпеки Фред Коен представляє перший комп'ютерний вірус.

Він написав програму, яка паразитувала на додатках і захоплювала управління комп'ютером. Він, з дослідницькою метою, написав просту програму, яка вміла заражати комп'ютери, роблячи власні копії і поширюватися від однієї машини до іншої. Додаток було приховано більшою, законної програмі, яка завантажувалася в комп'ютер за допомогою дискети.

У 1987 році він продемонстрував, що немає алгоритму, здатного виявити всі можливі комп'ютерні віруси.

Також Коен вірив у "корисні віруси" (або "позитивні"). І він навіть створив одного, якого назвав "стискають вірусом". Поширюючись, він заразив всі виконувані файли на комп'ютері, але не завдавав шкоди їм, а лише зменшував розмір.

Коен має і інші роботи, присвячені комп'ютерним вірусам. Зараз він керує компанією, що займається комп'ютерною безпекою.

Всесвітній день науки за мир і розвиток

У 1999 році, в Будапешті, проходила чергова Всесвітня наукова конференція під патронатом Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО). Делегати цієї наукової конференції (серед яких було чимало відомих вчених, правозахисників, екологів, політиків тощо) та висловили пропозицію, створити в календарі таку дату. Ініціатори доводили, що це призведе до більш якісної взаємодії громадськості і науки у вирішенні нагальних проблем планетарного масштабу.

Слідуючи протоколом зборів, ЮНЕСКО затвердила «Всесвітній день науки за мир і розвиток». Офіційно він був проголошений в 2001 році, почав відзначатися з 2002 року.

У цей день співробітники ЮНЕСКО активізують свою роботу за заявленими напрямами: проводить лекції в школах і семінари для громадян, круглі столи, поширюють тематичні плакати та постери, в музеях влаштовуються спеціальні виставки.

Незважаючи на важливість поставлених проблем, що цей день — свято для вчених усього світу, адже, найчастіше, це можливість зустрітися з колегами, обмінятися своїми науковими знахідками, можливо спільно вирішити виниклі проблеми. Всесвітній день науки в ім'я миру і розвитку не є неробочим днем, якщо, залежно від року не потрапляє на вихідний.

Нагадаємо, днем раніше ми згадували парашут Котельникова та хімічний елемент дармштадтий.



Категория: Новости