Солодке життя: житлові лофти в легендарних кондитерських цехах


Опубликованно 11.12.2018 00:20

Солодке життя: житлові лофти в легендарних кондитерських цехах

Комплекс історичних будівель, в яких з кінця позаминулого століття розміщувалася відома на всю країну кондитерська фабрика, переживає новий етап. Тут формується центр ділового і культурного життя, а також престижний житловий район.

Розповідаємо, як змінилася фабрика з більш ніж віковою історією і яке майбутнє її чекає.

Міське диво

Комплекс будівель фабрики на Петербурзькому шосе (нині Ленінградський проспект) почали будувати в кінці XIX століття, коли власники одного з найбільших в Москві кондитерських підприємств «А. Сіу і Ко» прийняли рішення розширити виробництво.

Компанія, яку заснував француз Адольф Сіу, до того часу була дуже відомою і в столиці, і за її межами. Вона першою в Москві почала виробляти шоколад і кава, сини Сіу привезли з-за кордону рецепти пастили, нуги, мармеладу, тягучок сафо і цукерок з лікером. Фабрика також робила печиво, вафлі, карамель, драже, цукерки — асортимент був величезний. Крім того, вона займалася випуском парфумерії.

Фото надане прес-службою проекту

Для розробки проекту запросили відомого французького архітектора Оскара Дидио. Він придумав оригінальну конструкцію фасадів з візерунковою цегельною кладкою і арочними вікнами. Архітектор використовував у візерунковій кладці два кольори цегли, фасад вийшов дуже красивим, впізнаваним і нагадував малюнок печива.

Будівлі виглядали, мабуть, набагато більш представницьким інших столичних фабрик. На одному з корпусів були встановлені години, до парадного входу вела масивна кам'яна сходи з ліхтарями у вигляді жіночих фігур. Фабрика Сіу стала першим в Москві повністю електрифікованим підприємством — світло в цехах виробляли динамо-машини. Кажуть, що вечорами москвичі збиралися перед будівлями, щоб помилуватися електричним світлом фабричних вікон.

Після революції фабрику націоналізували і дали їй нову назву — «Більшовик». Вже до 1960-х років вона стала одним з найбільших кондитерських підприємств у Європі. За знаменитими тортами від «Більшовика» москвичі приїжджали зі всього міста — у фірмовий магазин при фабриці на Ленінградському проспекті.

Нове життя

У 2000-х роках почався новий етап життя фабрики. Кондитерське виробництво було переведено на новий завод у Володимирську область, а колишній заводський комплекс став перетворюватися в сучасний житловий, діловий і культурний кластер. Історичне радянську назву «Більшовик» збереглося, воно виправдовує себе і сьогодні — тут стало більше життя, більше можливостей, більше можливостей.

Загальні зони і тераси на «Більшовику»

Фото надане прес-службою проекту

Британське бюро John McAslan + Partners розробило проект реновації комплексу фабрики. Всі історичні будівлі були відновлені, три з них у 2014 році отримали статус об'єктів культурної спадщини. А в 2016 році «Більшовик» удостоївся високої оцінки на престижній премії European Property Awards як кращий проект редевелопмента.

Мармеладное житло

У будівлях, де французи Сіу раніше робили цукерки і мармелад, а радянські кондитери торти і печиво, тепер розміщуються житлові апартаменти в популярному сьогодні стилі лофт.

Відокремлений від ділової і культурної частини комплекс апартаментів — це три малоповерхових корпусу в єдиному індустріальному стилі із збереженням історичного фасаду з червоної цегли з тієї самої оригінальної «пряникової» кладкою, придуманої Оскаром Дидио в XIX столітті.

Архітектура та планування колишніх фабричних будівель дозволили спроектувати апартаменти з французькими балконами, панорамними вікнами і високими стелями до 5 м, де можна створити дворівневу житловий простір, а товщина стін сприяє відмінній шумоізоляції. На перших поверхах з'явилися апартаменти з окремими входами і власними патіо, а на останніх — з просторими терасами, звідки відкриваються види на місто.

Комплекс апартаментів «Більшовик»

Фото надане прес-службою проекту

Апартаменти у всіх корпусах пропонуються покупцям з готовою обробкою. Відоме московське архітектурне бюро IND Architects розробила декілька варіантів інтер'єрів: ті, хто не віддає перевагу класичний індустріальний стиль, вибирають фьюжен — обробку в сучасному стилі з елементами стилю лофт.

Житловий комплекс на «Більшовику» в першу чергу розрахований на активних людей, що прагнуть жити в самому центрі ділового і культурного життя столиці. Це дозволяє і інфраструктура району, і розташування колишньої фабрики — в п'яти хвилинах від Тверської вулиці, в двох хвилинах від ділового кластера на Білій площі і в десяти хвилинах від хмарочосів «Москва-Сіті».

Але і сім'ям з дітьми тут комфортно і цікаво. Комплекс має закритий від сторонніх внутрішній двір без машин з ландшафтним озелененням, зонами відпочинку і дитячим майданчиком. А за його межами, культурно-ділової частини «Більшовика», часто проходять заходи для людей різного віку.

Мешканці квартир на «Більшовику» — інтелігентна бізнес-аудиторія, підприємці і топ-менеджери з сім'ями, а також молоді і успішні люди, для яких важливо залишатися в центрі міського життя.

Культурний район

Будучи великим підприємством, «Більшовик» завжди був закритою територією. Сьогодні тут кипить зовсім інше життя. Колишня «солодка» фабрика стала комфортним міським простором у центрі Москви, відкритим для відвідування 24/7.

На території створено незвичайний об'єкт — вулиця, накритий скляним куполом — простір, де можна, як у Європі, гуляти і сидіти за столиками кафе і кондитерських в будь-який час року. Натхненням для архітекторів став проект вокзалу Kings Cross в Лондоні, який в ході реконструкції знайшов скляний купол, що заломлює світло.

Культурно-ділова частина комплексу «Більшовик»

Фото надане прес-службою проекту

Сьогодні в діловій частині комплексу розташовані сучасні офіси класу А, кафе і ресторани. Територія «Більшовика» також стала місцем проведення перфомансів, фестивалів, театральних постановок. У будівлі, яка раніше слугувала сховищем для борошна, відкрито Музей російського імпресіонізму. Експозиція музею змінюється три-чотири рази на рік, діє активна програма виставок, лекцій і майстер-класів для дітей і дорослих. І досі тут працює знаменитий фірмовий магазин від легендарної кондитерської фабрики.



Категория: Недвижимость