5 наймодніших стилів інтер'єру для міської квартири


Опубликованно 18.12.2018 00:40

5 наймодніших стилів інтер'єру для міської квартири

Стиль визначає концепцію всього ремонту: вибір підлогового покриття, оздоблювальних матеріалів, меблів, декоративних елементів. Одна з популярних тенденцій — еклектичність, мікс стилів і стилістики. Комбінуючи різнопланові предмети, принти і фактури в рамках одного проекту, дизайнери вміло поєднують кращі традиції минулого з вимогами сучасності.

Можна спробувати втілити модний інтер'єр з картинки або розробити дизайн свого житла самостійно. Однак аматорські експерименти, не підкріплені знанням правил художнього і естетичного сприйняття, можуть зробити внутрішнє оздоблення позбавленим смаку і нагроможденным. Якщо ви вирішили створити гармонійну і красиву обстановку своїми силами, краще дотримуватися якогось одного напрямку. Розповідаємо про п'ять найбільш популярних стилях дизайну інтер'єрів і про те, як їх втілити в звичайній міській квартирі.

Функціональний мінімалізм

Мінімалізм характеризується простотою, практичністю і стриманістю в оформленні. Дизайн в цьому стилі не підійде колекціонерам і людям, схильним до збирання. Його основна ідея — багато вільного простору і як можна менше предметів. Перевагу слід віддати функціональної меблів простих геометричних форм. Відсутність вбудованих ящиків, підлокітників і інших відволікаючих деталей буде плюсом. Вигадливі декоративні прикраси і масивні штори теж не знадобляться. Для прикраси стін буде достатньо пари картин, а для вікон більше підійдуть жалюзі або легкі фіранки.

Фото: Tu Tu/Unsplash

Колірна гамма зазвичай монохромний — це поєднання двох базових кольорів і мінімальна кількість яскравих акцентів. Наприклад, білий в комбінації з графічним сірим і трохи помаранчевого. В обробці старайтесь використовувати натуральні матеріали, такі як дерево, природний камінь, цегла, або імітуйте їх текстуру. Оформлення підлоги і стелі в стилі мінімалізм виключає орнаменти, візерунки, барельєфи та інші складні конструкції. Особливо виграшним цей стиль в інтер'єрі маленьких квартир. Він допоможе візуально збільшити простір і раціонально використовувати наявні квадратні метри.

Скандинавський стиль

Жителі країн Північної Європи звикли до суворого клімату і довгим зим. Зробити будинок затишніше і тепліше їм допомагає велика кількість пастельних відтінків і натуральних матеріалів. Основний колір інтер'єру — білий. Він об'єднує всі зони і наповнює приміщення світлом, відображаючи сонячні промені. При цьому вікна краще залишити без текстилю або зробити вибір на користь напівпрозорих тканин. Підійдуть також бавовна і льон, а от від воланів і рюшів краще відмовитися. Оживити простір можна за рахунок килимків, абажурів і декоративних подушок яскравих кольорів. Ще одна ознака скандинавського стилю — велика кількість торшерів, настінних бра, світильників і ламп.

Фото: StockSnap/Pixabay

Світовий тренд на екологічність зробив цей стиль одним з найбільш затребуваних. Як і в мінімалізмі, тут переважає практична меблі з лаконічним дизайном, найчастіше з світлих порід дерева. Для прикраси кімнат можна використовувати квіткові композиції в скляних вазах, дзеркала, свічки, кераміку, картини морської тематики. Функцію, що декорує виконує текстиль. Тканини часто мають нескладні квіткові візерунки та абстрактні орнаменти. Невеликий сучасний камін і стіл з цільної деревини — незамінні елементи скандинавського стилю. Відмінним доповненням нордичного інтер'єру стануть лосині роги, хутряний килим або корч зі стільницею замість журнального столика.

Лофтовая естетика

Стиль лофт зародився в індустріальних кварталах Нью-Йорка. Колишні фабричні приміщення відрізнялися невисокою ціною, швидко обживалися представниками богеми і перетворювалися на культурні майданчики. Сьогодні лофт-апартаменти затребувані серед найуспішніших молодих бізнесменів, деякі простору здаються в оренду під офіси та для проведення вечірок. У Москві такі проекти реалізовані на «Данилівській мануфактурі», фабрики «Червоний Жовтень», «Червона Троянда», дизайн-заводах Flacon і Artplay. Класичні елементи промислово-урбаністичного стилю високі стелі, величезні вікна, цегляні стіни, відкриті труби та системи вентиляції.

Фото: Anna Sullivan/Unsplash

При бажанні втілити лофтовый інтер'єр можна і в звичайній міській квартирі. Потрібно лише виконати основну умову: художня концепція повинна максимально нагадувати промислове або складське приміщення. Бетонні стіни, груба штукатурка, необроблене дерево, цегляна кладка або їх імітація — абсолютний must have. Залиште відкритими радіатори опалення, труби, проводку та інші комунікації. Посилити потрібний ефект допоможуть жалюзі з дерева і підвісні світильники з металевими плафонами. З меблів відмінно впишеться барна стійка, високі стільці, декоративні кольорові бочки і двосторонні стелажі.

Високотехнологічний стиль

Хай-тек виник в 1970-ті роки і став продовженням модерністських тенденцій. У «технологічних інтер'єрах» немає місця домашньому затишку, традиційним будівельним матеріалам і класичних прийомів. Все запрограмовано на функціональність і зручність. В інтер'єрі і обробці панують метал, пластик і скло. Основні кольори — білий, чорний і сірий. При виборі техніки особливу увагу приділіть її дизайну. Стильні інноваційні пристрої є ключовими атрибутами цього напрямку і займають центральне місце в інтер'єрах.

Фото: Armin Djuhic/Unsplash

В числі інших важливих особливостей — кількість поверхонь, що відбивають і освітлювальних приладів. Це можуть бути комбінації точкових світильників і стельові люстри підкреслено футуристичних форм. У спальню відмінно впишеться ультрасучасний акваріум та ліжко з вбудованим підсвічуванням. Відмінним рішенням для квартири в стилі хай-тек стане висувна меблі, безрамочные дзеркала скляні перегородки. При цьому високотехнологічний спосіб передбачає практично повна відсутність прикрас. Якщо хочеться внести трохи шарму — додайте кілька чорно-білих знімків, абстрактних картин або кімнатних рослин в модних металевих горщиках.

Екологічний інтер'єр

Природні кольори та фактури в поєднанні з живими рослинами перетворять міську квартиру у спокійне і затишне місце для відпочинку. Для створення екологічних інтер'єрів в ідеалі беруть тільки природні матеріали: глину, бамбук, дерево, камінь. Їх високу вартість можна частково компенсувати за рахунок використання вторинної сировини — спробуйте зробити стильні горщики з винних пробок або стелаж з будівельних лісів. А зі свого річного подорожі не забудьте привезти кілька красивих каменів. Цікаво підкреслити інтер'єр ванної кімнати допоможе плінтус, прикрашений великою морською галькою.

Фото: Timothy Buck/Unsplash

Наблизити житло до природи зможе меблі з цільного дерева, плетені крісла з ротанга, фігурні корчі і лляні штори. При цьому інтер'єр в екостилі не повинен бути надмірно насиченим. Досить додати кілька акцентних елементів і виконати тематичну обробку. У ванній кімнаті можна встановити стильну раковину з оніксу і повісити бамбукові рушники. Кухонний інтер'єр прикрасять зв'язки сухих трав і дерев'яні сільнички. У вітальні особливо ефектно виглядає вертикальне озеленення. Правда, такий декор потребує постійного догляду і серйозних вкладень.



Категория: Недвижимость