Будинок шейха і резиденція російського мільярдера: незвичайні будівлі світу
Опубликованно 19.12.2018 00:22
Будинок-черевик, США
У 1949 році власник мережі взуттєвих магазинів Мелоні Хэйнс побудував в Пенсільванії незвична будівля. Будинок-черевик служив для рекламних цілей: Хэйнс хотів, щоб споруда привернула увагу до його бізнесу. У невеликому будинку довжиною 12 м і заввишки 8 м Мелоні Хэйнс облаштував вітальню, три спальні і дві ванні кімнати. І все навколо теж спроектував таким чином, щоб у гостей виникали асоціації з взуттєвим бізнесом. Навіть поштову скриньку і будка для собаки своїм зовнішнім виглядом нагадували черевики. Будинок-черевик став справжньою пам'яткою в Пенсільванії, а після смерті Хэйнса новий господар відкрив у ньому кафе.
Фото: Bill Kalina/Globallookpress
Будинок-камінь, Португалія
Незвичайний будинок на півночі Португалії зведений між двома величезними кам'яними брилами. У 1973 році архітектор Віктор Родрігес вирішив побудувати недалеко від містечка Фафи своєрідне сховище для відпочинку і усамітнення. Покриті мохом валуни замінили будинку стіни і захистили його від сильних вітрів. У будинку два поверхи, асиметричні вікна і дах, покритий черепицею. Поруч у величезній кам'яній чаші облаштований басейн. Будівля, що нагадує будову з доісторичних часів, виглядало настільки незвично, що привернуло безліч туристів. З-за великої уваги людей до свого житла господареві довелося попрощатися з мрією про самоту в горах і переїхати. Нині будинок стоїть пусткою.
Фото: Elliot Wagland/Globallookpress
«Палац бульбашок», Франція
Угорський архітектор Антті Ловаг побудував у 1989 році в місті Теуль-сюр-Мер на узбережжі Франції незвичайний будинок. Його власник — всесвітньо відомий кутюр'є П'єр Карден. Palais Bulles, або «Палац бульбашок», що своїм виглядом нагадує рожеві мильні бульбашки. Вілла площею 1200 кв. м визнана шедевром сучасної архітектури. У «пузырьковом будинку» незвично все: тут немає прямих ліній і кутів ні всередині, ні зовні, всі елементи будівлі складаються із сфер або півсфер. У будинку з круглими вікнами та кімнатами встановлені круглі ліжка і дивани, стіни і підлога прикрашають круглі килими, а освітлення змінюється в залежності від часу доби.
Фото: Philippe Farjon/Globallookpress
Дім-планета шейха Хамада, ОАЕ
Арабський шейх Хамад якось вирішив зробити пересувний мобільний будинок, який можна брати з собою у довгі мандри по пустелі. Унікальність споруди полягає в тому, що воно побудоване у формі величезного земної кулі і навіть плескато на полюсах. Його розміри — 20 м завширшки і 12 м у висоту. На фасаді чотириповерхового глобуса на колесах зображені моря, океани, гори і рівнини, а всередині розташовані чотири спальні і шість ванних кімнат. У 1993 році мобільний будинок-планета Хамада був внесений в Книгу рекордів Гіннесса як одна з найбільш унікальних будівель. Шейх впевнений, що за наявності грошей і фантазії з будь-якого будинку можна зробити справжній шедевр.
Фото: enam.ae
«Танцюючий будинок», Чехія
«Танцюючий будинок» (Tan??c? d?m) — одне з найбільш екстравагантних споруд в Празі. Ще одна назва — «Джинджер і Фред» — будівлі на місці повоєнних руїн на березі Влтави дали жителі міста. «Танцюючий будинок» став архітектурною метафорою всесвітньо відомих танцюристів Джинджер Роджерс і Фреда Астера, ця зіркова пара знялася в десятках фільмів 1940-х років. Силует будівлі нагадує танцювальну пару: кругла кам'яна вежа — Фреда, а деконструктивная скляна частина у вигляді жіночої фігури в сукні — Джинджер. Міжнародний проект «Танцюючого будинку» в 1996 році розробили два архітектора: Владо Мілуніч з Хорватії і Френк Гері з Канади, а за його будівництвом стежив президент Чехії Вацлав Гавел. У 2013 році «Танцюючий будинок» придбав відомий колекціонер Вацлав Скеля за $18 млн. Зараз в будівлі знаходяться офіси, готель і ресторан.
Фото: Valentin Wolf/Globallookpress
«Кривий будиночок», Польща
Польські архітектори Залевський та Шотинских надихнулися малюнками дитячих ілюстраторів Яна Марціна Шанцера і Пера Оскара Дальберга і в 2004 році побудували в місті Сопоті незвичайний будинок. За основу цього стилю будівлі автори взяли оптичну ілюзію. «Кривий будиночок» (Krzywy Domek) унікальний: у нього немає прямих кутів. Автори філігранно вписали незвичайна будівля площею 4 тис. кв. м в історичну частину міста, і воно стало однією з головних визначних пам'яток Сопота. Зараз у «Кривому будиночку» розташовані магазини, ресторани і студії радіостанцій.
Фото: Wikimedia.org
Будинок — космічний корабель, Росія
У 2006 році всесвітньо відомий архітектор Заха Хадід розробила проект приватної резиденції російського бізнесмена Владислава Дороніна в підмосковній Барвисі. Хадід запропонувала побудувати будинок у футуристичному стилі, яке за формою нагадує космічний корабель, а начерк накреслила на серветці в ресторані.
Владислав Доронін чекав завершення проекту 12 років. Після смерті Захі Хадід будівля добудував Патрік Шумахер, нинішній глава архбюро Zaha Hadid Architects. У результаті В проекті втілилися всі фантазії знаменитого архітектора. Резиденція площею 3 тис. кв. м включає басейн, спа-салон і нічний клуб, а на «капітанському містку» розташована спальня. Незвичайний проект приватної архітектури обійшовся його власникові в $140 млн.
Фото: zaha-hadid.com
Категория: Недвижимость