У Росії вдвічі зріс середній платіж з податку на майно
Опубликованно 21.12.2018 09:02
C 2015 по 2017 рік вступу в російський бюджет від податку на майно зросли в 1,7 рази, склавши понад 52 млрд руб. У стільки ж разів збільшився середній платіж по квитанції — до 355,8 руб. на людину. Відповідні дані містяться в звіті аналітичного центру «Фінекспертиза», повідомляють «Известия».
Збільшення платежу пояснюється зростанням числа житлової нерухомості у власності російських громадян. Також зростанню сприяв перехід до 2015 року на обчислення податку на майно з допомогою наближеною до ринкової кадастрової вартості житла. Раніше для розрахунку такого податку використовували інвентаризаційну вартість, яка була в кілька разів нижче, пояснює газета.
Найбільший зростання (майже в десять разів) доходів бюджету від майнового податку за підсумками 2017 року зафіксовано в Магаданській області. Також втричі зросли надходження від цього податку в Республіці Комі, Тульської області та Республіці Хакасія. Максимальна вартість платежу з податку на майно фізичних осіб опинилася в Москві — 1050 рублів, говориться в замітці.
У 2019 році набуває чинності закон, що обмежує збільшення податку на майно фізичних осіб до 10%. Документ буде застосовуватися по відношенню до квартир, заміських будинків, земель, паркувальним місцям і гаражів. Також закон забороняє перераховувати майновий податок заднім числом, крім тих ситуацій, при яких перерахунок може допомогти скоротити платежі. Однак для перерахунку податку росіянам доведеться довести, що при його нарахуванні були допущені помилки.
Опитані «РБК-Нерухомістю» експерти роз'яснили, скільки доведеться платити за новими правилами у наступному році.
Категория: Недвижимость