Маткапитал будуть давати людям, які стали росіянами після народження дітей
Опубликованно 22.12.2018 00:38
Мінпраці розробив законопроект про надання права на материнський капітал сім'ям, які отримали російське громадянство після народження другої і наступних дітей. Про це повідомляє «Российская газета».
Приводом для змін стали випадки, коли органи прокуратури деяких регіонів країни в подібних обставинах визнавали видачу сертифікатів на маткапитал незаконною, відзначає видання.
В даний момент в Росії існує правова колізія, пояснили автори законопроекту. Зараз право на отримання підтримки у вигляді материнського капіталу виникає при народженні (або усиновлення) після 1 січня 2007 року другого та наступних дітей. При цьому необхідно, щоб і діти, і їх батьки були громадянами Росії. За законом про громадянство, його можна отримати не тільки за народженням — і іноземці можуть стати росіянами, і колишні емігранти. У цьому випадку вони теж мають право на соцпідтримку, відзначають в Минтруде.
Чим небезпечна квартира, придбана з використанням маткапитала
Материнський (або сімейний) капітал — форма цільової держпідтримки російських сімей з дітьми, яка виявляється з 2007 року. Вона являє собою державний сертифікат про гарантовану виплату певної грошової суми. Сім'я має право отримати маткапитал при народженні чи усиновленні другого, третього або наступних дітей.
Витратити кошти держпідтримки можна на оплату іпотечної позики, будівництво будинку, виплату пай у житлово-будівельному кооперативі чи ремонт наявного житла. Маткапитал також можна буде витратити на початковий внесок при отриманні пільгової іпотеки під 6%, якою зможуть скористатися росіяни при народженні другої або наступних дітей в 2018-2022 роках. Розмір материнського капіталу в 2018 році становить 453 026 руб.
Категория: Недвижимость